, piątek 14 czerwca 2024
Cieszyn: Trzeci most na Olzie nabiera realnych kształtów
W środę rano, ruszyły intensywne prace związane z osadzaniem ogromnych elementów konstrukcji. fot. Stefan Mańka Dodaj do Facebook

Cieszyn: Trzeci most na Olzie nabiera realnych kształtów

STEFAN MAŃKA, mat. pras.
Cieszyn: Trzeci most na Olzie nabiera realnych kształtów

Około północy, na teren budowy dostarczone zostały komponenty łuku, trzeciego mostu na Olzie. fot. Stefan Mańka


Cieszyn: Trzeci most na Olzie nabiera realnych kształtów

Osadzenie ogromnych elementów mostu, wymagało wykorzystania ciężkiego sprzętu oraz sporej precyzji. fot. Stefan Mańka


Cieszyn: Trzeci most na Olzie nabiera realnych kształtów

Szeroka na 6 metrów i długa na 96 metrów kładka, łącząca polską i czeską stronę, będzie interesującym miejscem do jazdy na rowerze oraz rolkach. fot. Stefan Mańka

Do końca roku, Cieszyn oraz Czeski Cieszyn połączy kolejny most. Sportowa kładka dla pieszych i rowerzystów będzie nie tylko scaleniem terenów rekreacyjnych po obu stronach Olzy, ale również ciekawym obiektem architektury.
Od samego rana, 24 sierpnia, na terenie budowy, można obserwować wzmożone prace ekip budowlanych, związanych z osadzaniem ogromnych elementów konstrukcji, które przywiezione zostały w nocy. Dzięki nim kładka nabiera ostatecznych kształtów.

Most przetnie rzekę Olzę, sąsiedni potok oraz małą wyspę przed Parkiem Sikory. Połączy on atrakcyjne tereny zielone po obu stronach granicy, które obecnie są w trakcie kompleksowej rewitalizacji. Projekt "Ogród dwóch brzegów", realizowany przy pomocy środków unijnych, ma służyć obywatelom obu miast, jako miejsce aktywnego wypoczynku oraz spotkań.

Szeroka na 6 metrów i długa na 96 metrów kładka, łącząca polską i czeską stronę, będzie interesującym miejscem do spacerów, jazdy na rowerze oraz rolkach. - Wykorzystamy ją również przy okazji organizacji cieszyńskiego Fortuna biegu, który na stałe zapisał się już w międzynarodowym kalendarzu, najważniejszych imprez sportowych - mówi Vít Slováček burmistrz Czeskiego Cieszyna.

Powstający most, to nowoczesna budowla o dynamicznym kształcie, która nie zakłóca naturalnego krajobrazu, lecz jedynie go uzupełnia.

Wizualizacja kładki, która połączy Park Sikory z przystanią kajakową i kempingiem „Olza”:

Foto

fot. mat. pras.
Komentarze: (32)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ok. przy okazji damy se po jednym i po problemie. Póki co dzieki za zrozumienie.

przepraszam xyz

A ładnie to tak pod cudzym nickiem pisywać /to do tego xyz-a co pisał o lekarzach/

most hoholi taniec:-)

jak nazwiemy ta kladke/ku pamieci cieszynskich mrowek/nieprzekupnych celnikow/tych ktorzy maja duzo czasu a mało pracy/padniętym cieszynskim zakladom pracy/dzis hurtowniom ciucholandom chwała/prosimy o kolejne parki mosty wima kladki po co nam kolej drogi miejsca pracy

mało piszą w GC, czy może wszyscy polecieli na zakupy do Lidla?

ktoś, nie mogąc udzielić konkretnej odpowiedzi, napisze "malkontent", no nie? Ciekawe czy to PeOwiec, czy też jakiś Fan(atyk) PO?

"Najbardziej zatrwożeni sytuacją są przedsiębiorcy, dla których zamówienia publiczne stanowią główne źródło dochodów. Ale prezes Budimpeksu Dariusz Blocher ocenia, że spadek zamówień jest chwilowy. "Polska potrzebuje dużych inwestycji. Dochodzą nas słuchy, że w kolejnej perspektywie budżetowej znowu trafią do nad unijne dotacje. Jednak najbliższe 2 lata dla firm budowlanych będą ciężkie" - mówi. (PAP)". to ja kto w końcu jest, ta Polska jest w budowie czy może tempo polskiej budowy spada? Może ktoś odpowie..., a może ktoś określi, kiedy można używać określenia " Polska w budowie", a kiedy nie. W jakim stopniu,nasz kraj powinien być zaangażowany w budowę, czy to finansowo w stosunku do PKB, czy może powierzchniowo to terenów całej Polski, żeby można było użyć słowa: 'Polska w budowie"? Może do Sejmu złożyć odpowiedni wniosek na stwierdzenie tego faktu?

burak to burak, nieważne skąd pochodzi, no ni?

Ty się tak nie zastanawiaj nad tym kiedy zakończą remont placu zabaw i nie komentuj tempa ich pracy, bo wychodzi na to, że jesteś też malkontentem:-), czy z Cieszyna, czy też nie, to już nie ma dla mnie żadnego, najmniejszego znaczenia.

"W ubiegły piątek Sejm miał uchwalić projekt ustawy mającej chronić klientów deweloperów, ale marszałek Schetyna w ostatniej chwili zdjął ten punkt z porządku obrad. O powodach decyzji nie poinformował autorów projektu. Sytuacja jest kuriozalna, bo jego obronę zapowiedziały PiS i SLD. Na forum internetowym "Gazety" zawrzało. Czytelnicy przypominali nawet o spotkaniach byłych polityków PO z lobbystami na cmentarzu."

to my mamy pogodę dla bogaczy. Przykład?, ano proszę: "Znów wzrosło ryzyko bankructw firm deweloperskich. Tymczasem marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zablokował projekt ustawy mającej chronić ich klientów przed utratą pieniędzy "

Znacie się na wszystkim jak małolaty na netykiecie i ortografii. Wiele profesjonalnych farb antykorozyjnych ze względu na skład jest w kolorze czerwonym, z góry pokrywane są powłoką w docelowym kolorze. Zatem ta czerwona (różowa) farba to tylko podkład...

wymalować linię dzielącą pieszych od jeżdżących (obojętnie na czym)!!!!!!!!!!

Rozowa..a hahaha, pewnie jakis absolwent z cieszynskiego USia wybral :)

Buzek u Karola w 2004 i został tym kim został, Olbrycht u Karola i został uniposłem. Karol ochrzci most własnym imieniem.

Oświećcie mnie - to w końcu będzie MOST czy KŁADKA ? Bo wygląda toto jak większa kładka. Do mostu to mu daleko. Ale po co szafować takim "szumnym" nazewnictwem - kładke nazywacie mostem ?

A co nowego z budową mostu w Skoczowie?

mostów przybywa lekarzy ubywa - czy to prawda , że Dyrektor Szpitala zwalnia Dr. Teodora Cienciałę, Dr Stanisława Mikołajczyka? Pani Dyrektor nas oświeca , że leczą nas same konowały?

Tę obecną słoneczną aurę w naszym ukochanym Cieszynie również zawdzięczamy prezydencji Polski w Unii oraz Przewodniczącemu Buzkowi. Sukces ma zawsze wielu ojców. (nawiązując do postu nr 1)

Sami malkontenci z Cieszyniaków. Zamiast sie cieszyć, że coś robią, tworzą, dla nas mieszkańców, to zawsze znajdzie się taki, dla którego kolor nie jest ok, miejsce nie takie.
Ja sie zastanawiam, kiedy zakończą budowę placu zabaw w lasku miejskim, roboty tam idą żółwim tempem.

z basenem. Nieczynna zjeżdżalnia, muzyka na full, zero atrakcji, jedna buda z jedzeniem i kolejką na pół godziny... Ale po co się starać jak ludzie w upał i tak przyjdą

Most na Małej Łączce!!!. Ha ha dobre. Tam jest wiadukt ex graniczny. Tylko jedno mnie wkurza że nikt nie pyta mieszkańców o końcowy efekt. Dizajn i kolor, przecież to my będziemy z tego korzystać i np. za różowy kolor nie chcę się wstydzić bo kojarzy mi się to z mostem dla rogaczy którzy będą się z niego rzucać. Już jelenia pod zamkiem mamy różowego. Wszytko mamy tylko nie swoje zdanie bo komuś tam gdzieś się tak spodobało i my musimy to ostatecznie zaakceptować.

zostało otrzymane nim Polska..." miało być

nasze przewodnictwo w Unii nie ma żadnego znaczenia z otrzymaniem dotacji (czyt: częściowego pokrycia kosztów) na tenże most. Czy ktoś Ci powiedział, że o Unii nie masz zielonego pojęcia? Dofinansowanie na zostało nim Polska objęła przewodnictwo w Unii , to raz, a dwa ten most budują Czesi,a nie my. U nas to się rozdawało pieniądze i tworzyło się koszty na most, który nie powstał.

Po co nam kładki dla pieszych i rowerzystów. Nie lepiej za tą kasę zrobić porządny most drogowy na Małej Łące???? Znacząco poprawiłoby to skomunikowanie obu Cieszynów!

Ciekawe kiedy doczekamy się obiecanego wcześniej dobudowania kładki pieszo/ rowerowej do mostu kolejowego na Małej Łące. Wtedy całość będzie w miarę kompletna i powstanie całkiem zgrabna pętla wokół Cieszyna. W porównaniu z rozmachem budowy mostu sportowego w Parku Sikory dobudowanie kładki do mostu kolejowego to powinien być finansowy pikuś.

Tylko dlaczego toto jest RÓŻOWE ????? Czyżby gotowy most czekało jeszcze jedno malowanie?

Dobrze że będzie ale szkoda że tak późno, i tak daleko od centrum.

tuż jo wom powiym,że to je ganc dupne!

Szkoda że przy okazji nei robią bliźniaczej kładki przy al. łyska. Ładnie by to "spięło" tereny rekreacyjne

przepychankach z realizacja mostu tego francuza !!
A tam w innym artykule na temat naszego przewodnictwa w Unii Europejskiej glupie pytania co nam daje przynależność do Unii ...???? Mnostwo konkretnych rzeczy - patrz w gore !!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama