, piątek 14 czerwca 2024
Cieszyn: Most Wolności już dwukierunkowy
Na Moście Wolności obowiązuje już ruch dwukierunkowy. Symbolicznej zmiany organizacji ruchu dokonali burmistrzowie: Mieczysław Szczurek i Vít Slováček. fot. Maciej Kłek Dodaj do Facebook

Cieszyn: Most Wolności już dwukierunkowy

KATARZYNA KOCZWARA
Cieszyn: Most Wolności już dwukierunkowy

Nie wszystkim podoba się nowe rozwiązanie. Mieszkańcy ul. Strzelniczej w Czeskim Cieszynie protestowali przeciwko tym zmianom. fot Maciej Kłek

Od 30 maja na moście Wolności, łączącym Cieszyn z Czeskim Cieszynem, obowiązuje ruch dwukierunkowy. - To pierwszy krok w przywracaniu łatwiejszej komunikacji między miastami - przyznał Vít Slováček, burmistrz Czeskiego Cieszyna.
Ze zmiany organizacji ruchu w tym mieście płyną same korzyści. - Otwarcie mostu usprawni komunikację, zwłaszcza dla osób jadących w kierunku Trzyńca. Kiedy będziemy robić wspólne imprezy z wykorzystaniem mostu Przyjaźni, będziemy mogli bez większego problemu wstrzymać tam ruch, most Wolności pozwoli sprawnie przemieszczać się między miastami. Ponadto pokazujemy, że dwa miasta, mieszczące się w różnych państwach, w różnych systemach prawnych, potrafią się dogadać i zrobić coś wspólnie - wymienia Mieczysław Szczurek, burmistrz Cieszyna.

Przygotowania do zmiany organizacji ruchu na moście Wolności trwały od kilku miesięcy. - Nowe oznakowanie pojawiło się przede wszystkim po stronie czeskiej. Po polskiej stronie dużych zmian nie ma, poza tą, że można przejechać do Czeskiego Cieszyna. Chylę czoła przed burmistrzem Czeskiego Cieszyna, gdzie nie tylko trzeba było zmienić oznakowanie, ale także dopasować układ komunikacyjny do nowych rozwiązań - przyznaje burmistrz Szczurek.

Zmiany dotyczą kierunkowskazów. Osoby, które chcą jechać w kierunku Trzyńca, Jabłonkowa czy Słowacji, powinny korzystać przede wszystkim z Mostu Wolności, łatwo przejadą przez Czeski Cieszyn omijając ścisłe centrum. - Ułatwia to wyjazd z miasta w kierunku Trzyńca - tłumaczy włodarz Czeskiego Cieszyna.

PISALIŚMY: Cieszyn: Od wiosny most Wolności będzie dwukierunkowy (mapa)

Nie wszystkim podoba się nowe rozwiązanie. Mieszkańcy ul. Strzelniczej w Czeskim Cieszynie protestowali przeciwko tym zmianom. - Mam nadzieję, że w codziennym życiu ludzie zobaczą, że nie mówimy o dużym natężeniu ruchu, że nie dostarczy to kłopotów mieszkańcom ul. Strzelniczej (prowadzącej do mostu - przyp. red.). Wszyscy oddychają powietrzem, które nie zna granic. Jeśli samochody nie będę musiały jeździć przez centrum Czeskiego Cieszyna, to spalin będzie mniej - uważa Vít Slováček.
Komentarze: (27)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

za ten karygodny przykład marnotrawstwa naszych pieniędzy i czasu ktos jednak powinien odpowiedzieć... W dupie urzędasy maja miliony wydane na budowę drogi, tak samo i nasz czas. A policja reka w reke z nimi - jeszcze smie łapac tych, co gotowa drogą jadą. Jedna wstrętna banda budżetowych pasożytów

Mam krótkie pytanie. Czy ktoś może mnie oświecić dlaczego w dalszym ciągu stoi tam zakaz ruchu. Droga jest gotowa, pasy pomalowane. Dzwoniłem do Starostwa i miły Pan z działu inwestycji z rozbrajającą szczerością stwierdził, że przecież termin oddania do użytku jest wyznaczony na 30 września. Ręce opadają. Czasami ryzykuję i tamtędy jadę ale w sumie szkoda kasy na mandat... Powtarzam droga jest GOTOWA. No chyba, że brakuje jeszcze podziemnych ciągów komunikacyjnych dla żab i jeży :)

Życie nauczyło mnie szacunku dla ludzi uczciwych i pracowitych, dlatego zanim kogoś skrytykuję zastanawiam się czy sam zrobiłbym to lepiej? Nie podoba mi się gremialne krytykowanie wszystkiego i wszystkich. Ale taka postawa przychodzi wraz z doświadczeniem życiowym.

Żaden Emeryt nie może być aż takim optymistą. Napisz co spożywasz ciekawego. Też tak chce.

nie szkodzi, osoby normalne, nie przywiązują wagi do słów, wypowiadanych przez osoby niezrównoważone psychicznie...

Z tymi naroślami na miejskiej sakiewce to jest jeszcze gorzej. Podobno radni planują powołanie dwóch nowych jednostek kultury , żeby dać stanowiska znajomym i rodzinie! To dopiero będzie heca!

Cieszmy się z tego co mamy! Mieliśmy jako cieszyniacy wyjątkowe szczęście do osób kierujących Cieszynem. 1.Edward Matuszek - uczciwy , zaangażowany w sprawy miasta. 2.Jan Olbrycht - kulturalny , mądry , światowiec w każdym calu. 3.Bogdan Ficek - pracowity , skromny,energiczny. 4.Mieczysław Szczurek - trudno ocenić po kilku miesiącach ale już widać - roztropny , grzeczny , wyważony. Cieszmy się jak mówię , bo żadna seria nie trwa wiecznie!!!!

Tak naprawdę to właściwie nowej władzy w Cieszynie ni ma. Jest po starymu ze sportem i tymi wszystkimi naroślami na miejskiej sakiewce. Te zamki, lodowiska i inne pałace dalej se ciągną kase z miasta.

Nowej władzy jakoś nic się do tej pory nie udało. Wszystko je po starymu. Oczywiście, że przejazd dwukierunkowy mostem to sprawa o żadnym znaczeniu dla gospodarki i rozwoju miasta - to raczej symboliczny akt. Pół roku już rządzi WdC z PO i nic z tego nie wynika. NIC.

wybudowanie kompleksu sportowego Pod Wałką i mostu sportowego nad Olzą też ogłoszony zostanie jako sukces nowych władz?

nie wazne kto zaczyna ale kto konczy

Na pochyłe drzewo kozy skaczą...Zalecam większą wstrzemięźliwość w ocenach.Zaczekajmy co nowi władcy Cieszyna pokażą.

Prawie każdy kto obejmuje władzę , chce mieć szybko sukces. Prawdziwe efekty działań obecnej władzy poznamy najwcześniej za dwa lata. Teraz za wcześnie żeby się podniecać!

to burmistrz Ficek rozpoczął uzgodnienia ze stroną czeską na temat ruchu dwukierunkowego. Czesi upierali się aby zrobić studiu komunikacyjne , to potrafił załatwić na to opracowanie pieniądze z Unii. Obecna władza spija śmietankę z działań swoich poprzedników. Ciekawe jak długo jeszcze to potrwa?

Pierwszy sukces nowej władzy w Cieszynie. Nie żebe to coś zmieniło w sprawach zasadniczych, ale wskazuje, że wogóle coś da się zrobić. Ficek kilkansćie lat nie potrafił załatwić tak oczywistej sprawy. Jednak dalej zasiada w UM i bierze kasę. Jako dyrektor ZOJO. No toż taki to już je w tym mieście.

A oznakowanie pionowe na Alei J. Łyska montowała osoba obłąkana. Rury podtrzymujące tablice informujące o tonażu i kierunku Jabłonków Trzyniec wykonawca wmontował na środku chodnika. Tylko patrzeć jak sobie przechodzień głowę rozbije /że o przejeździe wózkiem dziecięcym nie wspomnę/

to teraz czeska policja będzie stała po dwóch stronach drogi

Strona polska włożyła w tą sprawę tylko dwa znaki. Całość przeprowadziła strona czeska... ale podłączyć się pod czyjąś pracę politycy lubią

jak doszło do tak skandalicznego zachwiania równowagi w mieście!?...

Wreszcie!!! zwycięstwo pana M. Szczurka brawo panie Burmistrzu!!

W końcu coś mądrego. Brakuje natomiast przejścia dla pieszych (trzeba obejść całe skrzyżowanie). Bez sensu.
Od kilku dni zniknęli gdzieś robotnicy, którzy pracowali w parku. Wszystko rozkopane, plac zabaw rozebrany nic nie dokończone i robota stoi.

Niestety, ta zmiana radykalnie nie porawi sytuacji, ale zawsze to coś. Radzę zainteresowanym i rządzącym oba miastami przejechać się w powszedni dzień po godz 15,00 z mostu Wolności do Pastwisk. Taka jazda z ekologią tj. czystym powoetrzem nie ma nic wspólnego! A jeśli mówimy już o mostach, to moim skromnym zdaniem zamiast budować "sportową kładkę" w Błogocicach, to należałoby zrobić nowy most w rejonie Małej Łąki. Wtedy byłoby to ekologiczne, bowiem jak będzie istniała już nowa droga w tym rejonie, to odciążyłoby to centrum miasta i zmioejszy ilość spalin!! A tak, wszyscy jadą przez centrum. Swoją drogą to należałoby się także zastanowić nad organizacją ruchu w centrum Cieszyna, zwłaszcza od rejonu centum (pl. Wolości, Gancarska oraz Zamkowa) w stronę Bielska i Katowic. Może jakoś inaczej ustawić znaki, kierunki jazdy, itp.
Panowie pomyślcie o tym, a będziecie mieli wdzieczność nie tylko zainteresowanych kierowców!

ślamazeria, to taka samorządowa,dworcowa garmażeria - jemy, co popadnie,myśląc: przyjedzie czy nie przyjedzie?

Dramat po obu stronach Olzy. Myślę, że nieprzypadkowo okres ten zbiegł się z burmistrzowaniem tercetu Ficek/Matuszek/Cybulski.

lepiej późno niż wcale, teraz czekamy na Sport Park

wolność jest dwu i więcej - kierunkowa, dopiero teraz to panowie dostrzegli? oj, raptusy!

ile trzeba było czekać na ten oczywisty ruch,no ile lat, gamonie?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama