, czwartek 25 lipca 2024
Cieszyn kupi dwa autobusy elektryczne
W ramach umowy o wartości ponad 4,7 mln producent autobusów Solaris dostarczy do Cieszyna dwa elektryczne pojazdy oraz wybuduje stację ich ładowania. fot: www.solarisbus.comDodaj do Facebook

Cieszyn kupi dwa autobusy elektryczne

MM
Zakończyło się postępowanie przetargowe na zakup dwóch autobusów elektrycznych oraz zaprojektowanie, wybudowanie i wyposażenie stacji ich ładowania. Realizację zamówienia o wartości ponad 4,7 mln zł powierzono producentowi autobusów Solaris. Kiedy elektryczne autobusy będzie można spotkać na ulicach Cieszyna?

Autobusy, które zamówiło miasto Cieszyna to elektryczne, niskopodłogowe lub niskowejściowe solarisy o długości maksymalnej do 10 metrów. Każdy powinien przewozić co najmniej 53 pasażerów. Samych miejsc siedzących w jednym autobusie powinno być nie mniej niż 23. Przetarg obejmuje również budowę stacji ładowania autobusów, która zlokalizowana będzie na terenie zajezdni autobusowej tj. przy ul. Słowiczej, gdzie swoją siedzibę ma Zakład Gospodarki Komunalnej.

Autobusy mają być napędzane silnikiem elektrycznym umieszczonym centralnie lub silnikami elektrycznymi umieszczonymi przy osi napędowej, a w ich układzie napędowym ma być zastosowany system odzyskiwania energii z hamowania i redukcji prędkości jazdy. Autobusy wyposażone będą także m.in. w klimatyzację dwustrefową oraz system monitoringu umożliwiający rejestrację obrazu i dźwięku.

Wynik postępowania o udzielenie zamówienia opublikowany został w poniedziałek, 22 marca. Na jego podstawie przygotowana zostanie umowa, która zakłada realizację przedmiotu zamówienia w terminie do 12 miesięcy od jej podpisania. Nowe autobusy elektryczne mogą więc pojawić się na ulicach Cieszyna najwcześniej w pierwszych miesiącach 2022 roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama