, czwartek 25 kwietnia 2024
Od soboty, 20 marca rozszerzone zasady bezpieczeństwa, czyli lockdown w całym kraju!
W ramach rozszerzonych zasad bezpieczeństwa swoją działalność muszą zawiesić m.in. galerie handlowe. fot: FJDDodaj do Facebook

Od soboty, 20 marca rozszerzone zasady bezpieczeństwa, czyli lockdown w całym kraju!

MM
Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się - tak twierdzi ministerstwo zdrowia i wprowadza rozszerzone zasady bezpieczeństwa, czyli "lockdown" w całym kraju!

W ramach rozszerzonych zasad bezpieczeństwa swoją działalność muszą zawiesić hotele, galerie handlowe, teatry, muzea, galerie sztuki, kina, baseny, sauny, solaria, stoki narciarskie, kluby fitness, siłownie i obiekty sportowe. Dodatkowo ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie, w tym także w klasach 1-3 będą uczyć się zdalnie. Ministerstwo Zdrowia zaleca także pracę on-line - wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Rozszerzone zasady bezpieczeństwa zaczną obowiązywać od soboty, 20 marca do 9 kwietnia. Narodowy "lockdown" będzie zatem też obowiązywał w okresie Świąt Wielkanocnych. - Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej – niestety także podczas Świąt Wielkanocnych. Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. Powinniśmy więc rozważyć, czy w okresie świąt nie ograniczyć naszych kontaktów wyłącznie do grona najbliższej rodziny, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas - czytamy w rządowym komunikacie.

Według danych ministerstwa zdrowia w ostatnim tygodniu liczba zakażeń wPolsce zwiększyła się o 38%., a liczba zgonów o 24%. Przybyło także zajętych łóżek covidowych - wzrost o 17%. Najgorzej – jeśli chodzi o dzienną liczbę zachorowań – sytuacja wygląda w województwie mazowieckim (4142) i śląskim (4030), a także małopolskim (2050) i wielkopolskim (2034).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama