, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Cieszyn i Czeski Cieszyn: Zaśpiewają w Olza Music Show
Jest o co zawalczyć, bo wygrany zespół lub wokalista może liczyć na atrakcyjne nagrody oraz ma zagwarantowany występ w ramach Święta Trzech Braci po obu stronach Olzy, które w tym roku odbędzie się w terminie 10 - 12 czerwca br. fot: cieszyn.plDodaj do Facebook

Cieszyn i Czeski Cieszyn: Zaśpiewają w Olza Music Show

MB
Idol, X Factor, Must Be The Music... Lista telewizyjnych muzycznych talent show jest długa. A teraz Śląsk Cieszyński będzie miał swój muzyczny show. Mowa o „Olza Music Show”, czyli pierwszym takim transgranicznym projekcie organizowanym przez Cieszyn i Czeski Cieszyn, w którym Polacy zaśpiewają czeskie piosenki, a Czesi - polskie.

Idea „Olza Music Show” jest bardzo prosta. Chodzi o integrację mieszkańców euroregionu Śląsk Cieszyński. W ramach eliminacji utalentowani amatorzy-wokaliści oraz zespoły muzyczne będą musieli zmierzyć się z repertuarem muzycznym Sąsiadów zza granicy. I tak Czesi muszą zaśpiewać co najmniej jeden przebój polski, natomiast Polacy - czeski.

Impreza jest nowością w ramach Święta Trzech Braci, a za jej organizację odpowiadają Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” i KaSS „Strelnice” z Czeskiego Cieszyna. - O ile nie mamy obaw, co do Polaków, którzy raczej nie będą mieli oporów przed śpiewaniem przebojów czeskich, to trochę obawiamy się, czy Czesi zdecydują się śpiewać polskie piosenki, bo mają jednak do siebie mniejszy dystans. Mam jednak nadzieję, że będziemy mieć podobną liczbę zgłoszeń z obu stron Olzy, bo tak naprawdę w tej imprezie chodzi o integrację i dobrą zabawę - mówi w rozmowie z naszą redakcją Adam Cieślar z Domu Narodowego.

Eliminacje w ramach „Olza Music Show” odbędą się 21 kwietnia br., godz. 16.00 w sali koncertowej COK „Dom Narodowy”. Zasady są takie, że do tego transgranicznego talent-show może stanąć każdy chętny w wieku 10 - 99 lat. Uczestnicy muszą zaprezentować jury 2 piosenki: dowolną oraz z repertuaru Sąsiadów zza Olzy (Czesi - polską piosenkę, Polacy - czeską).

- Planujemy wzorować się na popularnych muzycznych show z telewizji. Dlatego eliminacje w sali koncertowej COK „Dom Narodowy” odbędą się przy obecności publiczności, a każdy występ będzie oceniać profesjonalne jury. Jednak zakładamy, że uwagi jury będą konstruktywne i merytoryczne, a nie kąśliwe, jak to ma czasem miejsce w telewizji - mówi Cieślar. W skład tegorocznego jury wchodzą: Bogdan Bartnicki, popularny vloger The Chwytak, Martyna „Tes” Fober, Renata Wdovkovà oraz Petr Šiška. Plan jest taki, że w tym roku eliminacje odbędą się w Domu Narodowym, a w przyszłym roku w KaSS „Strelnice”.

Jest o co zawalczyć, bo wygrany zespół lub wokalista może liczyć na atrakcyjne nagrody oraz ma zagwarantowany występ w ramach Święta Trzech Braci po obu stronach Olzy, które w tym roku odbędzie się w terminie 10 - 12 czerwca br.

Na zgłoszenia osób, które chcą zaprezentować swój talent w ramach eliminacji, organizatorzy oczekują do 8 kwietnia br. Szczegóły i regulamin „Olza Music Show” dostępne są na stronie internetowej www.domnarodowy.pl.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tak Chwytak jako juror.Żart jakiś chyba.A Tes nie śpiewa,więc jacy to specjalności? Można było zaprosić Marcelinę.To jest artystka.

" O ile nie mamy obaw, co do Polaków, którzy raczej nie będą mieli oporów przed śpiewaniem przebojów czeskich, to trochę obawiamy się, czy Czesi zdecydują się śpiewać polskie piosenki, bo mają jednak do siebie mniejszy dystans." - to nie była najszczęśliwsza wypowiedź.... mam wrażenie że posiadanie dystansu do siebie to nie cecha narodowa....
Poza tym wydaje mi się że CZechów to na tej imprezie nie uświadczysz bo średnio będą zainteresowani, ewentualnie Zaolziacy.
Życzę sukcesu, choć go nie przewiduję...

Ale badziew!

A Zaolziacy będą śpiewać po jakiemu? Czyżby o nich ponownie zapomniano?

Panie Cieślar,
piękna wypowiedz! Jak przystało na animatora z największym stażem w COKu i z największym doświadczeniemi organizacji wspólnych wydarzen z KaSS Strelnice jest to doprawdy zaproszenie godne dyplomaty prosto zza DJki zielonej trójki

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama