, sobota 25 maja 2024
Anna Seniuk odwiedzi Cieszyn i Ustroń!
Niezapomnianą kreację aktorską Magdy Karwowskiej stworzyła w jednym z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych „Czterdziestolatku”i „Czterdziestolatku 20 lat później” fot: WikipediaDodaj do Facebook

Anna Seniuk odwiedzi Cieszyn i Ustroń!

RED.
W przyszłym miesiącu Biblioteka Miejska w Cieszynie będzie gościć jedną z najwybitniejszych polskich aktorek, Annę Seniuk. Artystka podczas spotkania z mieszkańcami będzie czytać poezję, opowie o swoim codziennym życiu i pracy artystycznej, a zainteresowanym rozda autografy. Wstęp bezpłatny! Z kolei tego samego dnia w Ustroniu Anna Seniuk wystąpi w przedstawieniu w ramach Ustrońskich Spotkań Teatralnych.

Wizyta Anny Seniuk na Śląsku Cieszyńskim będzie związana z występem aktorki podczas Ustrońskich Spotkań Teatralnych. - Z tej okazji pomyśleliśmy, że dobrze będzie zaprosić panią Seniuk na spotkanie także z naszymi czytelnikami w Cieszynie - wyjaśnia Beata Parchańska z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Spotkanie autorskie z Anną Seniuk odbędzie się 14 marca br. godz. 14.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wczesnopopołudniowa godzina spotkania z Anną Seniuk jest konieczna, ponieważ tego samego dnia wieczorem aktorka zagra w przedstawieniu „Obietnica poranka” w Ustroniu. „Obietnica poranka” to jedno z tegorocznych przedstawień Ustrońskich Spotkań Teatralnych, w którym zagrają Anna Seniuk i Grzegorz Małecki. Przedstawienie można zobaczyć w MDK „Prażakówka” w Ustroniu 14 marca, godz. 18.00 (bilety w cenie 40 zł). Pełny program UST 2016 tutaj.

Anna Seniuk dzieciństwo spędziła w Zatorze pod Oświęcimiem, a następnie w Krakowie. Później podjęła studia w szkole teatralnej, choć początkowo myślała o studiach z zakresu konserwacji zabytków bądź historii sztuki. W 1964 ukończyła PWST w Krakowie. Występowała na scenach teatrów krakowskich i warszawskich. Od 2003 roku występuje w Teatrze Narodowym w Warszawie. Występuje także w filmach i serialach. Niezapomnianą kreację aktorską Magdy Karwowskiej stworzyła w jednym z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych „Czterdziestolatku”i „Czterdziestolatku 20 lat później”. Otrzymała wiele nagród za kreacje aktorskie. Od 1998 roku jest profesorem Akademii Teatralnej w Warszawie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama