, poniedziałek 20 maja 2024
Cieszyn: Budżet obywatelski 2022 - wyniki
W tegorocznej edycji oddano w sumie 3 397 głosów, które podzielone zostały pomiędzy pięć projektów, które przeszły poprzednie etapy weryfikacji.  fot: cieszyn.budzet-obywatelski.orgDodaj do Facebook

Cieszyn: Budżet obywatelski 2022 - wyniki

REDAKCJA
Cieszyn: Budżet obywatelski 2022 - wyniki

Grupą wiekową, która najliczniej uczestniczyła w głosowaniu, były osoby w wieku 36-49 lat.


Cieszyn: Budżet obywatelski 2022 - wyniki

W tegorocznej edycji oddano w sumie 3 397 głosów

Miasto Cieszyn ogłosiło wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022. W tegorocznej edycji oddano w sumie 3 397 głosów, które podzielone zostały pomiędzy pięć projektów, które przeszły poprzednie etapy weryfikacji. W sumie do podziału było 300 tys. zł co pozwoli na realizację trzech zadań.

Grupą wiekową, która najliczniej uczestniczyła w głosowaniu, były osoby w wieku 36-49 lat (31,6% głosów) oraz osoby 60+ (22,2%). Duża część zgłoszeń należała także do mieszkańców poniżej 25 roku życia (19,2%). 14,8% głosów oddali mieszkańcy w wieku 26-35 lat, a 12,2% osoby w wieku 50-59 lat. Jak wskazują statystyki, częściej głosowały kobiety – oddały one 56% wszystkich głosów.

Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelski 2022 w sumie złożonych zostało 11 projektów, spośród których do głosowania zostało wybranych 5. W internetowym głosowaniu, które odbywało się od 10 do 31 grudnia najwięcej głosów oddano na projekt nr 8 - „MNISZTWO – DZIECIOM”. Na drugim miejscu znalazł się projekt nr 10 „PLAC ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 W CIESZYNIE”, a na trzecim projekt nr 6 „Ja parkuję, Ty parkujesz, My parkujemy”.

Projekty wskazane do realizacji

 • Projekt nr 8 „MNISZTWO – DZIECIOM” (przewidywany koszt 99.900,00 zł) – 1018 głosów

  Projekt "MNISZTWO - DZIECIOM" zakłada zagospodarowanie ogrodu OSP Cieszyn - Mnisztwo w modułowe systemy zabawowe oraz elementy siłowni napowietrznej. Aby ten projekt był zrealizowany, należy w pierwszej kolejności zdemontować istniejącą dużą wiatę, następnie należy wyrównać podłoże, stwarzając w ten sposób dwa poziomy terenu umocnione murem oporowym. Jest to niezbędne ze względu na pochylenie terenu oraz do stworzenia bezpiecznego miejsca zabaw. Dlatego uporządkowanie terenu i jego wyrównanie jest niezbędne przy tworzeniu tego projektu. Na murze powstanie balustrada zabezpieczająca i ławeczka na całej długości muru. W części ogrodowej powstanie strefa zabawy, zdrowia i wypoczynku. Plan przewiduje zamontowanie systemów zabawowych Firmy "SIMBA" tj. zjeżdżalni, drabinki, huśtawki, tunelu, równoważni, czworościanu gimnastycznego i elementy siłowni napowietrznej.

 • Projekt nr 10 „PLAC ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 W CIESZYNIE” (przewidywany koszt 94.478,00 zł) – 914 głosy

  Celem projektu jest jest budowa placu zabaw przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 7 w Cieszynie. Na placu zabaw przewidziany jest atestowany zestaw zabawowo-sprawnościowy, z urządzeniami, które spełniają oczekiwania dzieci i młodzieży. Proponujemy, aby nowy plac zabaw został zlokalizowany na terenie nieruchomości szkolnej, gdyż teren ten w pełni jest monitorowany, dozorowany przez pracowników, a w godzinach nocnych zamknięty. Rozwiązanie takie gwarantuje, że inwestycja powstała za pieniądze publiczne nie będzie użytkowana niezgodnie z przeznaczeniem. Z nowej infrastruktury będą mogły korzystać dzieci i młodzież z całego miasta.

 • Projekt nr 6 „Ja parkuję, Ty parkujesz, My parkujemy” (przewidywany koszt 100.000,00 zł) – 625 głosy

  Projekt zakłada utworzenie miejsc postojowych na os. Podgórze I i Podgórze II - ok. 15 miejsc postojowych dla samochodów osobowych do parkowania pod kątem 60 stopni w stosunku do osi ul. Popiołka (obok bloków przy ul. Popiołka 7 i 9) i ok. 15 miejsc postojowych dla aut osobowych wzdłuż ul. Brożka (pomiędzy ul. Brożka 25 a ul. Stryi). Miejsca te poprawią stan infrastruktury tej okolicy, zwiększając ilość miejsc już istniejących o dalszych 30 miejsc, w tym 2 miejsca dla aut osób niepełnosprawnych.

 • Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  zaje***** strata pieniędzy

  x

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama