, poniedziałek 25 września 2023
Znamy wyniki Rankingu Perspektyw 2022
Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie zajęło 86. miejsce w Polsce i 6. w województwie śląskim w Rankingu Perspektyw. fot: cieszyn.plDodaj do Facebook

Znamy wyniki Rankingu Perspektyw 2022

REDAKCJA
Pojawiły się wyniki najnowszego Rankingu Perspektyw, czyli zestawienia najlepszych szkół w Polsce. Wśród liceów najlepsze w powiecie cieszyńskim okazało się Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. Z kolei najlepszym technikum na naszym terenie okazało się cieszyńskie Technikum nr 1 reprezentujące Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie. Jak w zestawieniu tym wypadły pozostałe szkoły z powiatu cieszyńskiego?

Ranking liceów

Oprócz wspomnianego wcześniej Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, które zajęło 6. miejsce w skali województwa i 86. miejsce wśród liceów w całej Polsce (spadek z 73. miejsca), w rankingu znalazły się także: I LO im. Antoniego Osuchowskiego (41. miejsce w województwie i 385. w zestawieniu ogólnokrajowym - awans z 454. miejsca), II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie (46. miejsce w województwie i 424. miejsce w kraju - awans z 467. miejsca) oraz Katolickie LO im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie (65. miejsce w skali województwa, a także 571. miejsce w całym kraju - awans z 625. miejsca).

POWIATOWY RANKING LICEÓW:

 • Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie (6. miejsce w województwie i 86. miejsce w kraju)
 • I LO im. Antoniego Osuchowskiego (41. miejsce w województwie i 385. miejsce w kraju)
 • II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie (46. miejsce w województwie i 424. miejsce w kraju)
 • Katolickie LO im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie (65. miejsce w skali województwa, a także 571. miejsce w kraju)

  Ranking techników

  W rankingu techników wraz z Technikum nr 1 w Cieszynie (Zespół Szkół im. Wł. Szybińskiego), które zajęło 2. miejsce w skali województwa i 18. miejsce w kraju (awans z 44. miejsca), znalazły się także: Technikum Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle (7. miejsce w województwie i 55. miejsce w kraju - awans z 146. miejsca), Technikum ze Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie (11. miejsce w województwie i 79. miejsce w kraju - spadek z 30. miejsca), Technikum nr 4 z Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. S. Grota Roweckiego (16. miejsce w województwie i 117. miejsce w kraju - awans z 202. miejsca), Technikum nr 2 w Cieszynie wchodzące w skład Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej (24. miejsce w województwie i 160. miejsce w kraju - awans z 183. miejsca), cieszyńskie technikum wchodzące w skład Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach (57. miejsce w województwie i 372. miejsce w kraju), Technikum Mechaniczno-Elektryczne nr 3 (61. miejsce w województwie i 424. miejsce w kraju), skoczowskie technikum wchodzące w skład Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie (66. miejsce w województwie i 463 miejsce w kraju - spadek z 385. miejsca) oraz ustrońskie technikum będące częścią Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu (118. miejsce w województwie i poniżej 500. miejsca w w kraju - spadek z 398. miejsca).

  POWIATOWY RANKING TECHNIKÓW:

 • Technikum nr 1 w Cieszynie - Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego (2. miejsce w skali województwa i 18. miejsce w kraju)
 • Technikum - Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle (7. miejsce w województwie i 55. miejsce w kraju)
 • Technikum - Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie (11. miejsce w województwie i 79. miejsce w kraju),
 • Technikum nr 4 - Zespół Szkół Budowlanych im. gen. S. Grota Roweckiego (16. miejsce w województwie i 117. miejsce w kraju),
 • Technikum nr 2 - Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej (24. miejsce w województwie i 160. miejsce w kraju)
 • Technikum - Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach (57. miejsce w województwie i 372. miejsce w kraju)
 • Technikum Mechaniczno-Elektryczne nr 3 (61. miejsce w województwie i 424. miejsce w kraju)
 • Technikum - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie (66. miejsce w województwie i 463 miejsce w kraju)
 • Technikum - Zespół Szkół Technicznych w Ustroniu (118. miejsce w województwie).

  Tak jak w poprzednich edycjach rankingu licea ogólnokształcące i technika zostały ocenione za pomocą określonych przez kapitułę konkursu kryteriów. W przypadku liceów były to sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Przy pozycjonowaniu techników dodatkowym elementem były wyniki egzaminu zawodowego.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama