, sobota 18 maja 2024
Cieszyn: Budynek przy Zamkowej 1 został wyburzony
Po 1,5 miesiąca zakończyły się więc prace, w efekcie których zniknął dawny budynek graniczny.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Budynek przy Zamkowej 1 został wyburzony

ŁP
Budynek przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie został wyburzony. Po 1,5 miesiąca zakończyły się więc prace, w efekcie których zniknął dawny budynek graniczny. Teraz czas na uprzątnięcie terenu i rozpoczęcie kolejnego etapu prac, w efekcie których w tym samym miejscu powstanie nowy obiekt.

Nowa Zamkowa 1 ma spełniać m.in. funkcję transgranicznego centrum informacji turystycznej wraz z przestrzenią ekspozycyjną, z punktem widokowym oraz salą multimedialną do prezentacji materiałów poświęconych historii tramwaju cieszyńskiego. W jego najbliższym sąsiedztwie ma znaleźć się także replika dawnego cieszyńskiego tramwaju.

Zgodnie z założeniem prace mają być wykonane w ciągu 15 miesięcy, a otwarcie nowego obiektu ma nastąpić najwcześniej w 2023 r.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Oczywiście jak to w Cieszynie trzeba najpierw wyburzyć do zera aby jak feniks z popiołów od nowa budowac. Zaiste bogate nasze miasto. Nb. propozycja zagospodarowania budynku wg uznanego w świecie architekta była be. Czyżby Robert Konieczny był na Cieszyn za cienki ????????

od całej kwoty 10% się należy :-)
to cała tajemnica wszystkiego co się buduje, remontuje , urządza :-)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama