, niedziela 23 czerwca 2024
Basen w Wiśle już działa!
W piątek gospodarze Wisły na konferencji prasowej przekazali mieszkańcom miasta długo oczekiwaną informację na tematy związane z otwarciem i działalnością zrewitalizowanego basenu kąpielowego. fot: FJDDodaj do Facebook

Basen w Wiśle już działa!

FJD
Basen w Wiśle już działa!


Basen w Wiśle już działa!


Basen w Wiśle już działa!


Basen w Wiśle już działa!

Z dwuletnim poślizgiem spowodowanym pandemią i trudnościami technicznymi, w sobotę, 26 czerwca basen kąpielowy w Wiśle otworzył swoje podwoje zapraszając do korzystania ze swoich atrakcji.

W piątek gospodarze Wisły na konferencji prasowej przekazali mieszkańcom miasta długo oczekiwaną informację na tematy związane z otwarciem i działalnością zrewitalizowanego basenu kąpielowego, który mieści się przy ulicy Olimpijskiej. Burmistrz miasta Tomasz Bujok zreferował całą historię rewitalizacji basenu, którą miasto musiało rozpocząć od przejęcia terenu na którym znajduje się basen.

Po odkupieniu tej nieruchomości od Stowarzyszenia Sportowego Start miasto powołało spółkę miejską ze 100% kapitałem miasta, która otrzymała zadanie inwestowania i zarządzania w przyszłości zrewitalizowanym obiektem. W pierwszej fazie opracowano koncepcję rewitalizacji, a następnie funkcji jaką powinien spełniać. Jak podkreślił burmistrz nie było to łatwe ze względu na konserwatora zabytków, który bardzo dokładnie i skrupulatnie stawiał na dawne walory architektoniczne ładu przestrzennego.

Cała inwestycja pochłonęła 20 mln zł i zakończyła się pełnym sukcesem. - Projektując ten obiekt zależało nam na tym żeby to nie był zwykły basen, ale żeby to było nowe miejsce, które będzie sercem Wisły. Ma to być miejsce zarówno kulturalne, sportowe jak i towarzyskie, chcemy żeby to było miejsce pełne energii, zabawy śmiechu, dlatego postawiliśmy na wiele funkcjonalności tego obiektu. Przede wszystkim mamy główną atrakcję dla dzieci czyli zjeżdżalnię unikalną w naszym regonie typu wahadło oraz ekstremalną zjeżdżalnię tupu ”kamikadze”, a także zjeżdżalnię rodziny typu ”anakonda”. Przygotowaliśmy także ofertę dla sportowców, mamy boisko do siatkówki, korty tenisowe, basen pływacki, będziemy także dla gości organizować zajęcia z aqua fitnessu. Wieczorami raz w tygodniu zapraszać będziemy na dach budynku, na którym uruchomione zostanie letnie kino. W części rekreacyjnej mamy generator fali, a także prawdziwą piaskową plażę - wyliczał atrakcje Jakub Stasiewicz, prezes wyżej wspomnianej spółki Baseny Wisła.

Obecnie cena wstępu całodniowa dla wszystkich bez wyjątku to 25 zł, a bilet ulgowy dla dzieci 9 zł. Natomiast od 12 lipca nastąpi zmiana cen biletów, która kształtować się będzie w wysokości 49 zł - dorośli, a 19 zł dzieci i seniorzy / renciści. Natomiast turyści, którzy na noc zostaną w Wiśle otrzymają zniżkę 20%. Mieszkańcy Wisły uzyskają znaczącą ulgę, która będzie wynosiła za bilet ulgowy dla mieszkańca 9 zł. Ulgę otrzymają wszyscy, którzy będą legitymowali się Wiślańską Kartą Mieszkańca, a będzie ona do pobrania w specjalnej aplikacji od 1 lipca br. Ciekawostką wiślańską jest natomiast “zaszeregowanie” wszystkich turystów do kategorii seniorów, którzy będą potrafili się wylegitymować wiekiem powyżej 50 lat.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama