, niedziela 23 czerwca 2024
Zmiana organizacji ruchu przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie
W związku z końcowymi pracami rozbiórkowymi prowadzonymi od dłuższego czasu przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie, do 30 czerwca prawa część jezdni od ul. Przykopa do mostu Przyjaźni.  fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Zmiana organizacji ruchu przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie

ŁP
Zmiana organizacji ruchu przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie

Rozbiórka budynku przy ul. Zamkowej 1 rozpoczęła się w połowie maja br.

W związku z końcowymi pracami rozbiórkowymi prowadzonymi od dłuższego czasu przy ul. Zamkowej 1 w Cieszynie, do 30 czerwca prawa część jezdni od ul. Przykopa do mostu Przyjaźni.

W efekcie wprowadzonych zmian wyłączony z użytku został parking, przez który od poniedziałku, 21 czerwca poprowadzony został ruch samochodów do Czeskiego Cieszyna.

Przypomnijmy, iż rozbiórka budynku przy ul. Zamkowej 1 to pierwszy etap prac, w ramach których w tym samym miejscu powstanie nowy obiekt spełniający funkcję transgranicznego centrum informacji turystycznej wraz z przestrzenią ekspozycyjną, z punktem widokowym oraz salą multimedialną do prezentacji materiałów poświęconych historii tramwaju cieszyńskiego. W jego najbliższym sąsiedztwie ma znaleźć się także replika dawnego cieszyńskiego tramwaju.

Zgodnie z założeniem prace mają być wykonane w ciągu 15 miesięcy, a otwarcie nowego obiektu ma nastąpić najwcześniej w 2023 r.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama