, piątek 21 czerwca 2024
Powiatowe inicjatywy sołeckie z dotacją!
Jednym z zadań przeznaczonych do dofinansowania w ramach Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka" jest projekt na wykonanie fontanny solankowej wraz z infrastrukturą w parku rekreacyjno-sportowym w Zamarskach. fot: Klaudiusz ZawadaDodaj do Facebook

Powiatowe inicjatywy sołeckie z dotacją!

ŁP
Sejmik Województwa Śląskiego zdecydował o podziale ponad 2,8 mln zł w ramach Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka" w 2021 roku. Wśród zadań, które już wkrótce doczekają się realizacji jest 10 zlokalizowanych na terenie gmin powiatu cieszyńskiego. Jakie to zadania?

Trzy zadania na liście projektów zatwierdzonych przez Sejmik Województwa Śląskiego zlokalizowane zostaną na terenie gminy Strumień, a dokładnie w Bąkowie, Zbytkowie i Drogomyślu. Gmina Strumień otrzyma środki na zagospodarowanie centrum Bąkowa i Drogomyśla poprzez budowę altan, a także realizację projektu "Na straży zdrowia - stawiamy na sport" w Zbytkowie. Podobną liczbę zadań jak Strumień, zrealizuje gmina Hażlach, która do "Inicjatywy Sołeckiej" zgłosiła budowę strefy relaksu w Rudniku, wykonanie fontanny solankowej wraz z infrastrukturą w parku rekreacyjno-sportowym w Zamarskach, a także zakup i montaż urządzeń zabawowych na nowo powstającym placu zabaw przy ul. Pawła Stalmacha w Pogwizdowie. Województwo Śląskie sfinansuje także dwa zadania w gminie Chybie. Chodzi o częściowe zacienienie piaskownicy w ogólnodostępnym placu zabaw w Chybiu, a także budowę placu zabaw wraz z elementami małej architektury w Zaborzu. Listę zadań do realizacji na terenie powiatu cieszyńskiego zamykają gminy Zebrzydowice i Dębowiec. W pierwszym przypadku planowany jest zakup wyposażenia dla świetlicy wiejskiej w Kaczycach, w drugim budowę placu zabaw przy Przedszkolu Publicznym w Dębowcu.

W ramach tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka" wpłynęło 215 wniosków, złożonych przez 96 gmin. Po ocenie formalnej i merytorycznej wybrano 113 wniosków, które otrzymały najwyższą punktację oraz zmieściły się w limicie środków finansowych zabepieczonych na ten cel w tegorocznym budżecie Województwa Śląskiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama