, wtorek 23 kwietnia 2024
Cieszyn: "Betonoza" - spotkanie z autorem Janem Mencwelem
O swojej nowej książce " Betozoza. Jak się niszczy polskie miasta" oraz o problemach klimatycznych opowie w środę 6 października o godz. 18:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie.  fot: ŚKP w CieszynieDodaj do Facebook

Cieszyn: "Betonoza" - spotkanie z autorem Janem Mencwelem

red.mat.pras.
Czy Polacy kochają beton i nienawidzą drzew? Odpowiedzi na to pytanie spróbuje udzielić Jan Mencwel. O swojej nowej książce " Betozoza. Jak się niszczy polskie miasta" oraz o problemach klimatycznych opowie w środę 6 października o godz. 18:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie.

Mimo katastrofy klimatycznej kolejne wyspy miejskiej zieleni padają pod piłami drwali, a zamiast śpiewu ptaków słychać ryk kosiarek i pił. Jak długo jeszcze urzędnicy będą powtarzać, „że nie w każdym miejscu za wszelką cenę musi być teraz zielone”? Czy naprawdę zalewanie rynku betonem zasługuje na miano „rewitalizacji”? Czy betonoza trawi również nasze miasto? I co jako mieszkanki i mieszkańcy Cieszyna możemy z tym zrobić?

Jan Mencwel z talentem reportażysty i zaangażowaniem aktywisty docieka, dlaczego kolejne drzewa znikają pod betonowymi placami oraz co – nie tylko można, ale trzeba – z tym zrobić. Betonoza to historia choroby trawiącej polskie miasta, ale też recepta na ich uzdrowienie.

Spotkanie poprowadzi Jessica Kufa (Stowarzyszenie Przestrzeń Otwarcia).

6 października (środa), godz. 18:00

Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie
(Al. Jana Łyska 3, wejście od ul. Przykopa 20)

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama