, niedziela 2 października 2022
 Komunikacja Powiatowa – kolejne zmiany
29 sierpnia 2019 r. została podpisana Umowa pomiędzy Wojewodą Śląskim a Powiatem Cieszyńskim jako Organizatorem publicznego transportu zbiorowego w powiecie. fot: arch.TCDodaj do Facebook

Komunikacja Powiatowa – kolejne zmiany

red./mat.pras.
Do końca roku Powiat Cieszyński realizować będzie umowę dotyczącą czterech linii komunikacyjnych o charakterze użyteczności publicznej. Dodatkowe kursy realizują firmy DAS oraz Trans-Bus.

- 29 sierpnia br. podpisana została umowa pomiędzy Wojewodą Śląskim a Powiatem Cieszyńskim jako Organizatorem publicznego transportu zbiorowego w powiecie. Celem jest dofinansowanie realizacji zadania Organizatora dotyczącego zapewnienia funkcjonowania komunikacji, w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej poprzez dopłatę do ceny usługi ze środków finansowych Funduszu, o którym mowa w ustawie o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej – informuje Starostwo Powiatowe w Cieszynie.

Na realizację umowy Powiat Cieszyński otrzymał dopłatę w wysokości złotówki do jednego wozokilometra, co oznacza, iż do końca br. na realizację dodatkowych przewozów w naszym powiecie zostanie przeznaczona kwota blisko 39 tys. zł.

Linie komunikacyjne o charakterze użyteczności publicznej, o których mowa w umowie z Wojewodą Śląskim obejmuje trasy:

 • Cieszyn Plac Wolności – Hażlach Skrzyżowanie – Kończyce Wielkie Centrum – Zebrzydowice Dworzec Kolejowy (kurs realizowany przez firmę Trans-Bus)
 • Goleszów Centrum – Kisielów Remiza – Skoczów Dworzec Autobusow (kurs realizowany przez firmę Trans-Bus)
 • Dworzec Cieszyn – Ogrodzona – Iskrzyczyn Centrum – Dębowiec Centrum ul. Szkolna (kurs realizowany przez firmę DAS)
 • Skoczów Dworzec Autobusowy – Bładnice OSP – Ustroń Lipowiec Remiza (kurs realizowany przez firmę DAS)

  Powiat jako Organizator publicznego transportu zbiorowego ma prawo ingerencji w rozkłady jazdy i ceny biletów ale tylko na w/w liniach. Może się to, jednakże odbywać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. W związku z tym Zarząd Powiatu, wspólnie z Radą Przewoźników działającą przy Staroście Cieszyńskim podjął również starania, aby zabezpieczyć dojazd uczniów do szkół w kontekście rozpoczętego właśnie roku szkolnego oraz podwójnego naboru do szkół ponadpodstawowych. - W momencie ustabilizowania się planów lekcyjnych w naszych szkołach, wraz z Radą Przewoźników ponownie przeanalizujemy rozkłady jazdy i dopasujemy ostateczne rozwiązania. Oczekuję również na zgłaszanie ewentualnych uwag co do istniejącego rozkładu jazdy autobusów w terminie od 10 do 13 września na e-mail: rada.przewoznikow@gmail.com lub telefonicznie pod numer telefonu 693 531 457 w godzinach od 8:00 do 16:00. Dodatkowo po 15 września informacja o dokonanych korektach w rozkładzie jazdy zostanie przekazana na stronach internetowych przewoźników obsługujących poszczególne linie komunikacyjne - informuje Mieczysław Szczurek - Starosta Cieszyński.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama