, poniedziałek 2 października 2023
 Ratownicze Mistrzostwa Polski Cieszyn 2019
Kilkadziesiąt zespołów ratowniczych i młodzieżowych pojawi się w Cieszynie w dniach 13-15.09 w ramach Ratowniczych Mistrzostw Polski. fot: fot: Stowarzyszenie Fluo TeamDodaj do Facebook

Ratownicze Mistrzostwa Polski Cieszyn 2019

red./mat.pras.
Kilkadziesiąt zespołów ratowniczych i młodzieżowych pojawi się w Cieszynie w dniach 13-15.09 w ramach Ratowniczych Mistrzostw Polski, organizowanych przez stowarzyszenie „Fluo Team” i Miasto Cieszyn.

Uczestnicy Mistrzostw zmierzą się w 24 zadaniach rozlokowanych na terenie Miasta Cieszyna. Większość z nich będzie można obserwować z bliska. Największą atrakcją Mistrzostw, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie symulacja zdarzenia masowego, które w tym roku będzie przeprowadzone na ul. Hajduka na wysokości Galerii Stela. Zmagania ok. 150 ratowników i strażaków z całej Polski będzie można obserwować z wiaduktu na ul. Kolejowej.

Wypadek samochodowy, zatrzymanie krążenia, a nawet obcojęzyczni turyści – z tym wszystkim mierzyć się będą uczestnicy Ratowniczych Mistrzostw Polski, które już za kilka dni rozpoczną się w Cieszynie. W ciągu trzech dni, kilkadziesiąt zespołów z całej Polski zmierzy się w zadaniach pozorujących wypadki, urazy i nagłe zachorowania. Główną rolą Mistrzostw jest trening umiejętności ich uczestników, ale również niezwykły pokaz dla mieszkańców Cieszyna.

- W piątek 13 września pragniemy zaprosić mieszkańców Cieszyna i turystów na płytę rynku w Cieszynie. Oprócz nauki pierwszej pomocy i pojazdów ratowniczych, znajdą tam również stanowiska bezpłatnych badań profilaktycznych. Dla najmłodszych najwięcej atrakcji zaplanowaliśmy na sobotę 14.09. na Wzgórzu Zamkowym - będzie okazja wdrapać się na ściankę wspinaczkową, poskakać na trampolinie, a także zapozować do zdjęcia z policyjnym Sznupkiem. To oczywiście tylko atrakcje dodatkowe, które będą towarzyszyć zmaganiom ratowników - komentuje Filip Fluder, dyrektor mistrzostw.

Spośród licznych pozoracji, organizatorzy szczególnie zachęcają by w piątek w godzinach nocnych podejrzeć działania strażaków i ratowników na terenie Campingu „Olza” oraz na torze sprawnościowym na Al. Łyska. W sobotę zadania rozlokowane będą m.in. na ul. Głębokiej, na Wzgórzu Zamkowym, „Pod Wałką, a najciekawsze zadanie, w którym padną strzały, pojawi się ponownie na ul. Hajduka.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama