, czwartek 29 luty 2024
Wręczono promesy na remonty dróg w powiecie cieszyńskim
Samorządowcy otrzymali promesy z rąk wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda i wicewojewody śląskiego Jana Chrząszcza. fot: UM SkoczówDodaj do Facebook

Wręczono promesy na remonty dróg w powiecie cieszyńskim

REDAKCJA
Wręczono promesy na remonty dróg w powiecie cieszyńskim

Powiat cieszyński otrzymał 3 promesy: 684 tys. zł - droga na terenie gminy Zebrzydowice (70% dofinansowania), 865 tys. zł - droga na terenie gminy Brenna (70% dofinansowania) oraz w/w 6 mln 304 tys. zł - droga na terenie gminy Skoczów (70% dofinansowania).


Wręczono promesy na remonty dróg w powiecie cieszyńskim

Gmina Hażlach otrzymała 613 tys. zł (60% dofinansowania).


Wręczono promesy na remonty dróg w powiecie cieszyńskim

Najwięcej otrzymał Skoczów – łącznie aż 3 mln 875 tys. zł.

W poniedziałek, 9 września w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Skoczowie odbyło się uroczyste wręczenie promes w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych. Promesy zostały przekazane powiatowi cieszyńskiemu oraz gminom: Skoczów, Brenna, Hażlach, Ustroń oraz Zebrzydowice.

Samorządowcy otrzymali promesy z rąk wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda i wicewojewody śląskiego Jana Chrząszcza. - Cieszymy się, że program Funduszu Dróg Samorządowych się rozwija, również dotyczy to naszego województwa i powiatu - powiedział wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. - Dla mieszkańców i przedstawicieli samorządów są to bardzo dobre wiadomości, bo wiemy że na drogi zawsze brakuje środków, a potrzeby są bardzo duże. Cieszymy się, że w taki sposób możemy wspierać samorządy - dodaje.

Program Funduszu Dróg Samorządowych polega na dofinansowaniu od 50% do nawet 80% kwoty danego zadania inwestycyjnego. W tym roku na remonty dróg gminnych i powiatowych w całej Polsce zostanie przeznaczonych 3 mld 200 mln zł.

W powiecie cieszyńskim rozdysponowano aż 15 mln 776 tys. zł. Najwięcej otrzymał Skoczów - łącznie aż 3 mln 875 tys. zł. Trzy promesy, w wysokości 2 mln 729 tys. zł, 1 mln zł i 143 tys. zł, pokryją 55% kosztów związanych z remontami ulicy Kossak-Szatkowskiej, Torowej oraz Szkolnej i Polnej. Ponadto, promesę na remont ul. Góreckiej w Skoczowie otrzymał powiat cieszyński.

Pozostałe gminy które otrzymały dofinansowanie w wysokości: 448 tys. zł - gmina Zebrzydowice (55% dofinansowania), 481 tys. zł - gmina Brenna - (55% dofinansowania), 844 tys. zł oraz 1 mln 665 tys. zł - gmina Ustroń (50% dofinansowania), 613 tys. zł - gmina Hażlach. Powiat cieszyński otrzymał 3 promesy: 684 tys. zł - droga na terenie gminy Zebrzydowice (70% dofinansowania), 865 tys. zł - droga na terenie gminy Brenna (70% dofinansowania) oraz w/w 6 mln 304 tys. zł - droga na terenie gminy Skoczów (70% dofinansowania).

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A dlaczego miasto Cieszyn zostało z niczym ? Ktoś nie dopilnował ?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama