, czwartek 18 kwietnia 2024
Wakacyjne problemy
Gośćmi ubiegłorocznego festiwalu byli m.in. Michał Koterski i Krzysztof Hanke. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Wakacyjne problemy

TWO
Festiwal Filmowy Wakacyjne Kadry miał być sztandarową letnią imprezą w Cieszynie. Chyba jednak nią nie będzie, bo lipcowy przegląd nie ma jeszcze nawet gotowego programu.
Festiwal Filmowy Wakacyjne Kadry miał godnie zastąpić przegląd Era Nowe Horyzonty, który Roman Gutek przeniósł do Wrocławia. Cieszyn zdobył na organizację imprezy unijną dotację i dzięki niej przez dwa lata finansował festiwal. Opinie fachowców na jego temat były różne, ale kilka tysięcy miłośników kina do Cieszyna przyjeżdżało.

W tym roku unijne pieniądze się skończyły, więc miasto musi samo opłacić przegląd. Taki był warunek UE. Gdyby miasto nie zorganizowało trzeciego festiwalu (przyszłoroczny również musi się odbyć), Unia nakazałaby urzędnikom zwrot przyznanej dotacji.

Jako, że pieniądze na przegląd idą wyłącznie z kasy miasta, budżet imprezy został mocno okrojony. Z tego też powodu firma, która współpracowała z urzędnikami przy programie, wycofała się z Cieszyna. Efekt jest taki, że na kilka tygodni przed festiwalem (odbędzie się w dniach 8-12 lipca) nie ma jeszcze gotowego repertuaru, a na stronie internetowej imprezy „wiszą" informacje z zeszłego roku. Z powodu niedopiętego programu miastu nie udało się też pozyskać żadnego sponsora.

— Razem z Domem Narodowym i Instytucją Filmową Silesia Film kończymy prace nad programem. W dalszym ciągu skupiamy się nad kinem polskim. Za tydzień, dwa repertuar będzie gotowy — zapewnia wiceburmistrz Jan Matuszek.

Czy to nie za późno, biorąc pod uwagę, że inne festiwale filmowe w Polsce od dawna mają gotowe programy, a miłośnicy kina kończą planować wakacje? — Przepraszamy wszystkich, ale to wina tego, że firma, która miała opracować program wycofała się ze współpracy z nami — tłumaczy Jan Matuszek.

Mimo, że budżet imprezy jest niski, festiwal filmowy w Cieszynie ma pozostać jedynym przeglądem w Polsce, na którego pokazy każdy widz może wejść bezpłatnie. — Impreza będzie skromniejsza, ale pozostanie atrakcyjna — zapewnia wiceburmistrz.
Komentarze: (47)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

zostają seriale grane w teatrze! miód! ( :/ )

A może by tak władze naszego szanownego miasta pomyślały o jakiejś modernizacji naszego jednego, jedynego marniutkiego kina. Wcale się nie dziwię, że Gutek uciekł do Wrocławia. I nie zdziwi mnie też to, jeżeli festiwal wakacyjne kadry się nie odbędzie. W Cieszynie nie ma nic. I z czym tu do ludzi panie burmistrzu i wice - burmistrzu?

pomysł był od początku delikatnie mówiąc abstrakcyjny - gutek się wyniósł, to zrobimy sobie własny festiwal, równie dobry a nawet lepszy, a co... jak widać dobre chęci nie zawsze wystarczą, czasem trzeba mieć jeszcze wizję i trochę elementarnego pojęcia; teraz za karę trzeba jeszcze zorganizować w mękach dwie edycje ( chociaż nie za bardzo wiadomo po co i dla kogo ), potem z ulgą będzie można odłożyć ten chybiony pomysł do lamusa i zapomnieć.

ja mogę zorganizować ten festiwal !

I co leszcze wychwalające burmistrza? Klapa za klapą w wykonaniu trójki zasiadającej na stolcach. Nikt z taki burmistrzami nie chce współpraciwać. Nie chcielibyście wiedzieć co Gutek mówił, na temat tej współpracy. Proszę zobaczyć, co się dzieje we Wrocku, jaki to poziom i rozmach ENH.

A może Pan Jerzy pomoże zorganizować ten festiwal??? Wszak tak wiele ma do powiedzenia w obronie burmistrzujących Panów. Żałosne.

A może festiwal filmów katolickich.??Przynajmniej problemy finansowe będa rozwiązane!!

Oj, co za niefart. Znów się coś nie udało, raczej nadciaga klęska. Przecież WK w porównaniu w ENH to gniot taki, że dobrze, że się nie uda. Jednak znów kryzys wywodu logicznego; firma sie wycofała ze współpracy i dlatego nie ma jeszcze programu. A to, że jest taki a nie inny budżet, to się teraz wszyscy dowiedzieli?

"wina tego, że firma się wycofała" ciekawe co to oznacza chyba tyloże sie pałapała w sprawie. Lepiej uciekac z tonącego okretu

modernizacja kina już od dawna jest zaplanowana. Ostatnio można było o tym przeczytać w gazecie codzienniej. planowana jest jedna duża sala i jedna mniejsza. Mniej wiecej w przyszlym roku, lub 2010 kino zostanie poddane remontowi.

Mamy w Cieszynie zalążek wspaniałego festiwalu - Kino Na Granicy... Po jaka cholerę pakować w tego koszmarnego gniota WK, ulomny wytwór urażonych ambicji, kolejne miliony?... Wystarczy przenieść termin KNG na lato i pomóc ekipie tamten festiwal skutecznie juz od lat organizującej. A że żaden z burmistrzów cieszyńskich po odejściu Gutka sepuku nie popełnił, no to ja się nie dziwię. Koń jaki jest....

Czy naprawdę, że czego dotkną się nasi luminarze to musi zaraz upaść?? Niestety chyba tak. bo tak to wszystko wygląda, gdy się jest nauczycielem i lubi zwracać uwagę innym, a samemu krytyki się nie przyjmuje....

jacy znowu luminarze, no nie przesadzajmy... Kmioty.

Buahahaha, Ficek-story c.d., wzór nieudacznictwa

Całkowicie się zgadzam, zę Kino na Granicy to dobry festiwal i to trzeba zsilać budżetem. W końcu to na ten festiwal przejechał Zelenka, a nie jakiś Hubert Dworniok, co robi z siebie śląskiego błazna. Kino na Granicy dobrze poprowadzone i ustawione nie na przekór innym festiwalom, mogło by być dużym wydarzeniem i o wysokim poziomie artystycznym. Jak by nie było Ficka na fotelu, to by i Gutek się może nad powrotem zastanowił. Oczywiście nie z tym, co dziś jest we Wrocławiu, ale można by poszukać nowej formuły. A tak...

Popieram pomysł z Kinem na Granicy, to byłby latem hit. No, ale przy tym burmistrzu nie ma NAJMNIEJSZEJ szansy

Do Wiślkoka; no to w tej kwesti som my we trzech; Ty, Ja-Nek i Jo.

mi sie pomysł z wakacyjnymi kadrami bardzo podoba:) wiec miło by było gdyby odbył się i w tym roku, a co do naszego "ukochanego" burmistrza niech zostawi ten festiwal w spokoju a sponsorów sie kilkoro zbierze...

Ponieważ nasi włodarze miasta mają ewidentne problemy organizatorskie to czy ktoś może mi powiedzieć czy Święto Trzech Braci się odbędzie w tym roku? Czy też może "firma, która miała opracować program wycofała się ze współpracy z nami"?

skłonności nieprawidłowe z naturą!

"już od dawna zaplanowana..." wiesz ile rzeczy jest od dawna zaplanowanych? No cóż planować każdemu wolno gorzej z przejściem od planów do czynów.

Niestety ale ten festiwal nie miał racji w naszym mieście, jest to kolejne nietrafione posunięcie władz miasta. Nawet nie potrafią zapanować nad tym czymś bo według mnie nie można tego nazwać festiwalem. Mam taką nadzieje, że jest to jedna z ostatnich edycji!
Popieram poprzedników w kwestii Przeglądu "Kino na Granicy". Możliwe że byłby to strzał w dziesiątkę, żeby ten właśnie przegląd zastąpił wakacyjne kadry. Myślę że dzięki temu zyskał by sam przegląd jak i także nasze miasto.
Pozdrawiam

A moze bysmy w Cieszynie policzyli festiwale i z ILOSCI przeszli na JAKOSC.

Najboleśniejszy festiwal? 18 lat Fatalnej Władzy WdC.

....Opinie fachowców na jego temat były różne, ale kilka tysięcy miłośników kina do Cieszyna przyjeżdżało.... Co za brednie. Organizatorów było więcej niż uczestników. Kpina!!!!

Jak żech je spokojny to juz ni moge słuchac tego p.........a !!! Tuz Gutek to wyrachowany s.......n pieniadze mu przesłoniły cały swiat poszedł z Cieszyna bo dostoł więcej kasy (bo to było dla niego najważniesze) a we Wrocławiu tyn festiwal poprostu wtopil sie z innymi rozrywkami i w ogóle o nim nie słyhchać, a kiedy i co bydom wyświetlać w tym roku we Wrocławiu, jak ktoś wi to niech mi cosik podpowi!!!

Lepiej odwołać i oddać kasę, po co pakować w coś co nie ma racji bytu kolejne tysiące złotych. Trudno pomyśł był słaby i się nie sprawdził. Jak tutaj ktoś trafnie zauważył "Gniot zbudowany na urażonej ambicji".

Po prostu chodzi o koszty, jak najmniejsze. Miasto zrobi "festiwal" z 2 filmami, 1 puszczą w sobotę, 2 w niedzielę. Był festiwal, był. Trzeba oddawać forsę Unii, nie trzeba. A to, że jest to popieranie ostatniego dziadostwa, to ratusza nie obchodzi

Po pierwszym festiwalu WK Burmistrz zapytał, ja odpowiedziałem. Jedno z niewielu zapytań Burmistrza i ostra riposta. Poczytajcie..

http://www.um.cieszyn.pl/festiwal-filmowy-wakacyjne-kadry-,159.html

Wracając do tematu:
1. Miasto dostaje dofinansowanie na kwotę 900 tyś. PLN. Musi robić festiwal przez 4 lata. Żeby naciągnąć koszty, bierze podwykonawcę, któremu płaci zawyżone faktury.
2. Mijają 2 lata, większość kasy już wydana o ile nie całość na "PRZEGLĄD SERIALI, który musieliśmy tolerować. Budżet robi się mniejszy. Firma (dlaczego nikt nie napisze co to za firma i kto jej prezesuje) która dotychczas robiła festiwal dla samych siebie za zawyżone kwoty mówi "Nie będziemy robić tego festiwalu za mniejsze stawki niż 2 ostatnie lata" i spokojnie zrywa umowę. Kto podpisał taką umowę????
3. Miasto staje przed wyborem: Zrobić festiwal czy oddawać pieniądze. I tak jak napisał Hyniek zrobią ten festiwal.

Na miejscu KNG pokazałbym takiego wała za to jak byli i są w mieście traktowani. KNG dostało ok. 30 tyś na 2 lata w ramach projektu "Ciesz się Cieszynem". WK dostało 900 tys. na 4 lata. KNG jest małym Gutkiem (w tym roku znowu rekordowa ilość sprzedanych akredytacji). Świetnie dobrany repertuar, reżyserzy (Zelenka, Holland, itd), i to wszystko przy skromnym udziale miasta. Aż strach pomyśleć jak mógłby ten festiwal wyglądać gdyby dysponował budżetem porównywalnym z WK.

Błedem był sam pomysł festiwalu, po tak ogromnej imprezie jak Era Nowe Horyzonty. Filmy kretyńskie, ludzi nas rynku podczas pierszego festiwalu Wakacyjne Kadry mniej niż w zwykły niefestiwalowy dzien, a na ostatni koncert w Amfiteatrze przyszedł tylko jisc jockey. Żałosne dno, dna. A Głos Ziemi Cieszyńskiej pisał w tytule" Nie ma festiwali niezastąpionych" Cóż, jak powiedziała pewna starsza Pani: Biedne cieszyńskie debilątka. Podczas ubiegłorocznego festiwalu zorganizowano żałosne wiejskie "Cannes" z ilościa organizatorów większą niż ilość uczestników.

Wnioskodawca: Gmina Cieszyn. Całkowity koszt projektu: 1 228 254,00 Opis projektu: Realizacja planowanego projektu polegać będzie na kompleksowej organizacji festiwalu filmowego wraz z imprezami towarzyszącymi. W ramach I edycji Festiwalu pn. "Wakacyjne Kadry" imprezy będą organizowane w czterech blokach tematycznych: a) W Teatrze im. Adama Mickiewicza - seanse filmów fabularnych, spotkania z reżyserami, operatorami, scenografami i kostiumologami filmowymi.) b). W Kinie "Piast" pn. "Kino dla niecierpliwych" będą odbywały się emisje filmów krótkometrażowych (1-2 aktowych) i dokumentalnych, spotkania z twórcami tego typu filmów oraz tematyczny cykl filmów archiwalnych, c) W COK "Dom Narodowy" pod hasłem "Kino dla dzieci", w blokach 45-cio minutowych zostaną zestawione filmy animowane i dźwiękowe, a w przerwach konkursy rysunkowe, gry i zabawy tematycznie związane z filmami, d) W obiektach Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości odbędzie się przegląd filmów o sztuce wraz z imprezami towarzyszącymi (m.in. spotkania, wystawy). Rozpoczęcie I edycji festiwalu planuje się od gali festiwalowej i koncertu muzyki filmowej w wykonaniu muzyków Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego. Inauguracja odbędzie się w środę 12.07.2006r., a zakończenie w niedzielę 16.07.2006r. W ramach festiwalu planowane są 3-4 seanse premierowe dziennie, a od godziny 21.00 maraton powtórkowy. Razem planowanych jest 48 seansów filmowych, w czasie których zostanie wyemitowanych 16 filmów fabularnych, 64 filmy krótkometrażowe, ok. 60 filmów o sztuce i ok. 100 filmów dla dzieci. W ramach imprez towarzyszących odbędzie się projekcja plenerowa na Wzgórzu Zamkowym dla mieszkańców i uczestników festiwalu http://zporr.silesia-region.pl/mapa/

Marcin wszystko klarownie wyłożył. Chciałoby się komentarz ratusza do tej sprawy poznać, ale, jak to już zostało powiedziane, koń jaki jest każdy widzi...

DO ORGANIZATORÓW WK. ZA NIEDUŻY PIENIĄDZ MOŻECIE zrobić przegląd ciekawszych polskich teledysków - np pod hasłem NOC VIDEOKLIPÓW. powstaje ich sporo nie wszystkie jednak ze wzgledu na treść bądź niekomercyjny charakter przedostają się na listy przebojów. wiele z nich to również dzieła filmowe. koszty związane z ich upublicznianiem są stosunkowo niewielkie ze względu na promocyjny charakter, nie chcę przesądzać ale mogą się ograniczyć jedynie do Zaiksów.

Podoba mi się Twój pomysł. Zamiast pakować kasę w coś co praktycznie nie ma racji bytu i nie przyciąga ludzi do Cieszyna zrobić coś nowego. Mało jest takich "wideoklipowych" festiwali w Polsce. Gdyby tak pomyśleć głębiej mogłoby z tego coś wyjść. Jeszcze tylko tym w ratuszu musiałoby się chcieć - a z tym będzie najtrudniej. Pozdr.

Miliony na szpital budowany od pół wieku. We Włoszech, w pobliżu miejscowości Benevento, trwa budowa pewnego szpitala. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że trwa już ponad 50 lat! - podaje radio RMF FM za "La Republica". To rekord powolności i rozrzutności; inwestycja już pochłonęła 20 milionów euro – donosi "La Repubblica". Budowa osiągnęła już takie "tempo", że pięciopiętrowy budynek w miejscowości San Bartolomeo in Galdo niszczeje szybciej, niż jest wznoszony; nakłady na jego remont i modernizację, już w trakcie budowy, cały czas rosną. Przed kilkoma dniami - relacjonuje gazeta - władze regionu Kampania oraz miejscowy oddział funduszu zdrowia wyłożyły dalsze 4 miliony euro. Decyzja o budowie szpitala zapadła w 1956 roku. Wkrótce potem położono kamień węgielny. W latach 70. doszło do pierwszych opóźnień, między innymi z powodu trzęsienia ziemi w tym rejonie. W latach 80. mieszkańcy okolicy słali petycje do ówczesnego prezydenta Włoch Sandro Pertiniego, by doprowadził do natychmiastowego otwarcia placówki. Odbywały się protesty i demonstracje - wszystko na nic. Teraz według najnowszych zapowiedzi szpital ma zostać otwarty w 2009 roku, ale wbrew wcześniejszym planom nie będzie w nim pogotowia ratunkowego, gdyż uznano, że nie jest już potrzebne w tej miejscowości.

Dzięki. w każdym razie myślę że ktoś tutaj całkiem pominął lokalną widownię. Studenci przecież też zrobili niedawno bardzo fajny przegląd Czas Kina czy jakoś tak... Organizatorzy rzucają się na głęboką wodę bez pojęcia, co potem skutkuje niestety klęską. Każdy festiwal uznanym staje się dopiero po kilku edycjach pod warunkiem że filar jest trwały i przyciąga środowiska twórcze.

wiślok ty to jesteś prawdziwy "wsiok" !!!

Co to za tłumaczenie, że firma wypowiedziała umowę? Nikt nie kontrolował jej realizacji, nie zabezpieczono się na wypadek takiej sytuacji? To są publiczne pieniądze. Z drugiej strony całe szczęście, że ta firma nie będzie już organizowała imprezy. Potworny gniot, kiepskie filmy, organizacje fatalna (przy pierwszej edycji plakaty pokazały się 3 dni przed imprezą). Jestem ciekaw, jakie seriale puszczone zostaną tym razem? Polskie produkcję się wyczerpały, więc teraz chyba już tylko Izaura. Przynajmniej będzie na poziomie myślenia o kulturze w tym mieście i poziomie organizacyjnym UM.

Chłopaki poszły po bandzie... Pieniądze przeputane, widzów jak nie było tak nie ma, teraz gniota będą kleić za nasze czyli miastowe... I do tego dumni, że dalej wszystkie seanse za darmo!!!... O Jezu!!.... Tak oderwani są od życia, nastawieni na marnotrawne wydawanie. A Gutek się śmieje i Bogu dziękuję, że z tą sfilcowaną kapuścianą kołtunerią sie rozstał był...

Po prostu Cieszyn rządzony przez Ficek team prawie że grajdół, gdyby nie Cieszyniacy, którzy WBREW zaściankowej ekipie z ratusza coś fajnego robią, np. Kino na Granicy, to byłby ostatni grajdół

Kinu na gRanicy trzeba pomóc w przyszłym roku. Rozumie to szanowna Nowa Rada Miasta Cieszyn? To na prawdę dobre przedsięwzięcie.

Wszyscy winni tylko nie oni .
Lepiej się śpi panie Matuszek.

Na www.wakacyjnekadry.pl dalej cisza. Szykuje się arcyniespodzianka???? Są dwa sposoby, by coś się w tej materii udało; jeden cudowny a drugi realny. Realny, to taki, że zstąpią aniołowie z nieba i zrobią ten festiwal, a cudowny, że zrobi to Kadra Ficka.

oei526v-b0g2ryg-tw6q5765-0 free poker
http://urlser.com/?3kTmj#1
[url=http://urlser.com/?e64r6#3]car insurance[/url]
[url]http://urlser.com/?5Nnno#4[/url]
[http://best-online-casino-mo.lookera.net#5 best online casino]
"insurance quotes":http://urlser.com/?DYEVZ#6
[LINK http://urlser.com/?e64r6#7]car insurance[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama