, niedziela 19 maja 2024
Kradli paliwo. Posiadali broń
Zatrzymani to dwaj mieszkańcy gminy Hażlach 24 i 28 latek oraz 21-letni mieszkanie Jastrzębia-Zdroju. fot: KPP CIESZYNDodaj do Facebook

Kradli paliwo. Posiadali broń

JM, KPP CIESZYN
W miniony weekend policjanci z Zebrzydowic zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kradli paliwo z samochodu zaparkowanego na jednym z osiedli w Pogwizdowie. Podczas przeszukania samochodu należącego do złodziei znaleziono beczki na paliwo i broń palną.

Patrolując rejon osiedla na ulicy Stalmacha w Pogwizdowie policjanci zauważyli trzech młodych mężczyzn, którzy stali obok zaparkowanej ciężarówki.

- Funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować. Podczas kontroli mężczyźni zachowywali się nerwowo, co również nie uszło uwagi mundurowych. Policjanci podczas legitymowania nie dali się zbyć młodym chłopakom, którzy zapewniali, że są w tym miejscu przypadkiem. Jak się okazało, po dokładnym sprawdzeniu w pobliżu stał zaparkowany samochód jednego z mężczyzn. Leżał przy nim metalowy łom - relacjonuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

W ciężarówce policjanci natomiast zauważyli ślady wyłamania korka wlewu paliwa do baku pojazdu. Stróże prawa podczas przeszukania samochodu sprawców znaleźli beczki na paliwo i urządzenia do przepompowywania płynów. Dodatkowo policjanci w pojeździe znaleźli pistolet na amunicję gazową.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy gminy Hażlach 24 i 28-latek oraz 21-letni mieszkanie Jastrzębia-Zdroju. Wszyscy spędzili resztę nocy w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przedstawili już im zarzuty w tej sprawie. Cała trójka przyznała się do zarzucanych czynów.

- Policjanci ustalają teraz, czy ci sami sprawcy mogli dokonać innych tego typu przestępstw na terenie powiatu i całego województwa. Śledczy sprawdzają również, czy zabezpieczona przez nich broń była użyta podczas zdarzeń kryminalnych z użyciem niebezpiecznego narzędzia - dodaje Dmagała.

Zatrzymanym sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama