, wtorek 27 luty 2024
Cieszyn: Celnicy udaremnili przemyt alkoholu
Funkcjonariusze Służby Celnej w ostatnich dniach w Cieszynie wykryli nielegalny alkohol. fot: Izba Celna KatowiceDodaj do Facebook

Cieszyn: Celnicy udaremnili przemyt alkoholu

KK, IC Katowice
Tylko w ciągu ostatnich dni funkcjonariusze Służby Celnej, dokonujący kontroli na terenie Cieszyna, kilka razy wykryli nielegalny alkohol.

- 694 butelki wyskokowych trunków bez polskich znaków akcyzy celnicy zatrzymali w samochodzie porzuconym na jednym z cieszyńskich parkingów. W tym przypadku przez szybę dostrzegli w pojeździe ogromną ilość alkoholu. Szczegółowa kontrola zaowocowała zatrzymaniem 267 litrów alkoholu o łącznej wartości ponad 13 tysięcy złotych. Wartość ciążącego na towarze podatku akcyzowego celnicy obliczyli na kwotę blisko 7 tysięcy złotych - informuje Aldona Węgrzynowicz z Izby Celnej w Katowicach.

152 butelki różnego rodzaju alkoholi przewoził zatrzymany do kontroli kierowca forda galaxy. - Wartość zatrzymanego w tym przypadku alkoholu celnicy oszacowali na kwotę 6 tysięcy złotych. Gdyby zatrzymany przez celników towar trafił do nielegalnego obrotu, wówczas Skarb Państwa straciłby ponad 3 tysiące złotych z tytułu niezapłaconych należności celnych i podatkowych - mówi rzeczniczka Izby Celnej w Katowicach.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To jest jakaś paranoja.Przecież utrzymanie tego ogromnego tabunu celników kosztuje państwo napewno min 100 x więcej.A po za tym ja tu czegoś nie rozumiem.Po to się otwierało granice aby teraz gonić ludzi.Za przestępstwa podatkowe i inne pospolite w każdym europejskim kraju są urzędy finansowe i policja to po co ten cyrk ! I sukces za 3 tyć zł.ha ha ha !

Hm, gołym okiem widać, że brakuje sześciu butelek.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama