, piątek 23 luty 2024
Ukradli tysiąc litrów paliwaDodaj do Facebook

Ukradli tysiąc litrów paliwa

JM
O dokonanie szesnastu włamań do samochodów i sklepów na terenie powiatów cieszyńskiego i bielskiego podejrzani są trzej mieszkańcy gminy Skoczów. Sprawcy skradli około tysiąca litrów paliwa i kilkanaście butli z gazem. Po kilku tygodniach dochodzenia zostali zatrzymani przez policjantów ze Strumienia.
Do włamań i kradzieży doszło na terenie Strumienia, Skoczowa, Ustronia, Wisły, Pierśćca, Wieszcząt i Jasienicy. Podejrzanym, trzem mieszkańcom gminy Skoczów w wieku 18-20 lat, już postawiono zarzuty. Na poczet przyszłej kary zajęty został również samochód, którym się poruszali.

- Sprawa ma charakter rozwojowy i będzie miała ciąg dalszy - informuje mł. asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności innych włamań i przypominają, że odpowiedzialność karna grozi również osobom, które kupowały skradzione paliwo.

Za kradzież z włamaniem sprawcom grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama