, czwartek 20 czerwca 2024
Razem ukradli tonę metalu
Złodziejski proceder duetu trwał od poniedziałku 6 lutego do soboty 11 lutego. fot: KPP CIESZYNDodaj do Facebook

Razem ukradli tonę metalu

JM, KPP CIESZYN
Policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu zatrzymali 37-letniego mężczyznę i 56-letnia kobietę, którzy ukradli tonę metalowych elementów z budynku gospodarczego w Drogomyślu.

Do zatrzymania sprawców kradzieży doszło w minioną sobotę. Jeden z mieszkańców Drogomyśla powiadomił telefonicznie oficera dyżurnego strumieńskiego komisariatu, że w rejonie jednego z budynków gospodarczych na obrzeżach wsi, widział podejrzanie zachowujące się dwie osoby. Z budynku miały wynosić rzeczy do stojącego na zewnątrz samochodu.

- Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał policjantów z "patrolówki", którzy kilka minut później zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Skoczów. Okazało się, że z budynku kradli stalowe elementy, a następnie ładowali do samochodu, którym przyjechali - opowiada asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Zatrzymani to 56-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna. Ich złodziejski proceder trwał od poniedziałku 6 lutego do soboty 11 lutego. Codziennie za pomocą małej piły wycinali stalowe elementy znajdujące się w budynku i wywozili je do skupu złomu. W sumie skradli tonę stali.

Straty oszacowano na ponad 1500 zł. Stróże prawa tymczasowo zajęli im samochód na poczet przyszłych kar i grzywien. Za kradzież grozi im do pięciu lat więzienia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama