, wtorek 23 kwietnia 2024
Ulica Mickiewicza w Skoczowie oficjalnie otwarta!
Janina Żagan razem z Jerzym Nogowczykiem rozpoczęli przecinanie wstęgi na otwarciu ul. Mickiewicza. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Ulica Mickiewicza w Skoczowie oficjalnie otwarta!

BARBARA ŚLIŻ
Ulica Mickiewicza w Skoczowie oficjalnie otwarta!

Oficjalnemu otwarciu towarzyszyły aniołki i diabełki. fot. Maciej Kłek


Ulica Mickiewicza w Skoczowie oficjalnie otwarta!

Koszty przebudowy głównych ulic przekroczyły 2,5 miliona złotych. fot. Maciej Kłek

O otwarciu ulicy Mickiewicza w Skoczowie, informowaliśmy 2 listopada, wtedy oddano ją do użytku. Wczoraj, 6 grudnia, Janina Żagan, burmistrz miasta, przecinając wstęgę, oficjalnie otworzyła jedną z głównych ulic w Skoczowie.

W towarzystwie aniołków i diabełków Janina Żagan razem z Jerzym Nogowczykiem, starostą cieszyńskim, przed wejściem do Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie przecięła czerwoną wstęgę i tym samym oficjalnie oddała do użytku ulicę Mickiewicza.

Przypomnijmy, modernizacja jednej z głównych ulic Skoczowa przebiegała równolegle z remontem ulicy Ustrońskiej. Miasto przez kilka miesięcy było sparaliżowane. Roboty generalne zostały zakończone 31 października. Wtedy wznowiono ruch na obu ulicach. Do zakończenia remontu pozostały jedynie drobne prace kosmetyczne.

- Nie było większych problemów technicznych związanych z wykonawstwem remontu, poza warunkami atmosferycznymi, kiedy w sezonie letnim było za dużo opadów deszczu - komentował Artur Mucha, właściciel przedsiębiorstwa z Żywca, które było generalnym wykonawcą robót.

Prace remontowe obejmowały m.in.: naprawę istniejącej nawierzchni, budowę chodników, wykonanie kanalizacji deszczowej, wymianę oświetlenia ulicznego oraz posadzenie drzew ozdobnych. Jezdnia została odtworzona z istniejącej kostki granitowej. Koszty przebudowy głównych ulic przekroczyły 2,5 miliona złotych.

- Ulica już od dawna czekała na remont, niektórzy nazywali ją nawet "falami Dunaju". Nie tylko jezdnia, ale także chodniki były udręką dla mieszkańców. Starsze osoby prosiły mnie, żeby coś w końcu zrobić z tą ulicą. Najbardziej cieszy mnie to, że przy tej inwestycji dało się ustawić ławeczki. Społeczeństwo się starzeje, starsze osoby chciałaby co kawałek przysiąść, daliśmy im taką możliwość - mówi Janina Żagan.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama