, piątek 31 marca 2023
Ulice Mickiewicza i Ustrońska w Skoczowie zostały oddane do użytku
Roboty na ul. Mickiewicza w Skoczowie przebiegały na odcinku od skrzyżowania z ul. Cieszyńską do mostu na rzece Bładnica.  fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Ulice Mickiewicza i Ustrońska w Skoczowie zostały oddane do użytku

Ulice Mickiewicza i Ustrońska w Skoczowie zostały oddane do użytku

Od godzin popołudniowych, 31 października, można swobodnie korzystać z ulicy Mickiewicza i Ustrońskiej. fot. Maciej Kłek

W Skoczowie zakończył się remont dwóch głównych ulic. Od 31 października przejezdne są ulice Mickiewicza i Ustrońska. Mieszkańcy mogą już swobodnie poruszać się po mieście.
Roboty na ul. Mickiewicza w Skoczowie przebiegały na odcinku od skrzyżowania z ul. Cieszyńską do mostu na rzece Bładnica. Prace remontowe obejmowały m.in.: naprawę istniejącej nawierzchni, budowę chodników, wykonanie kanalizacji deszczowej, wymianę oświetlenia ulicznego oraz posadzenie drzew ozdobnych.

Równolegle w Skoczowie przeprowadzano remont ul. Ustrońskiej. Dla mieszkańców oznaczało to ciągłe przeprawy przez miasto i oczekiwanie w długich korkach. Wielu z nich dziwił fakt remontu ulic w tym samym czasie.

By otrzymać dofinansowanie na usunięcie skutków popowodziowych na ul. Ustrońskiej miasto zmuszone było podjąć się jej remontu jeszcze w tym roku. Prace przebiegały na odcinku od rynku do mostu na Bładnicy.

Remont został zakończony. - Od godzin popołudniowych, 31 października, można swobodnie korzystać z ulicy Mickiewicza i Ustrońskiej. Do zakończenia realizacji remontu obu dróg pozostały jedynie drobne kosmetyczne poprawki - mówi Grzegorz Jaromin z Wydziału Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Skoczowie. - Poza niewielkim opóźnieniem podczas remontu pierwszego etapu ulicy Mickiewicza wszystko przebiegało zgodnie z harmonogramem prac - dodaje.

Przebudowa głównych ulic miała na celu polepszenie warunków dla ruchu pojazdów i pieszych oraz poprawę bezpieczeństwa. Koszty obu inwestycji przekroczyły 2,5 miliona złotych.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

fajki sępi ...

co kupuje marek ż. w kiosku

Wielki podziw za zrealizowanie. Trzeba zaznaczyc ze prace przebiegaly bez wiekszych zakłócen i co najważniejsze firma realizujaca projekt nie podpieraął łopat, tylko pracowała. Sam bylem swiadkiem:)

Nie wraca propaganda sukcesu tylko terminy bo do końca miesiąca drogi miały być przejezdne i tyle w tym temacie

panie Kłek czemu te zdjęcia takie słabe!!!

taki sukces :)

"W Skoczowie zakończył się remont dwóch głównych ulic." Na zdjęciach robionych chyba komórką(?) widać co innego. Jedynie jezdnie są gotowe! Wraca peerelowska propaganda sukcesu?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama