, czwartek 25 kwietnia 2024
Kto ma najlepszych żaków w Polsce? LUKAM!
Szkółka co roku organizuje spotkania dla zawodników i ich rodziców. Impreza Mikołajkowa była już drugą taką imprezą.  fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

Kto ma najlepszych żaków w Polsce? LUKAM!

BARBARA ŚLIŻ
Kto ma najlepszych żaków w Polsce? LUKAM!

Wśród osiągnięć młodych piłkarzy jest 2. miejsce w Turnieju Żaków rocznika 2000 w Wiśle. fot. Barbara Śliż


Kto ma najlepszych żaków w Polsce? LUKAM!

Antoni Piechniczek, w imieniu PZPN-u, wręczył Janinie Żagan, burmistrz Skoczowa książkę. fot. Barbara Śliż.

To była już ich druga impreza Mikołajkowa. W skoczowskiej sali "Pod Pegazem" Święty Mikołaj rozdawał młodym piłkarzom prezenty. Tym bardziej zasłużone, gdyż zawodnicy Szkółki Piłkarskiej LUKAM 2010 zdobyli kilka cennych pucharów.

Impreza Mikołajkowa szkółki piłkarskiej odbyła się w poniedziałek, 5 grudnia, w Skoczowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się władze miasta, działacze sportowi z regionu, a także patron szkółki - Antoni Piechniczek.

Młodzi piłkarze zdobyli 2. miejsce w Turnieju Żaków rocznika 2000 w Wiśle. Podczas finałów tej rywalizacji, które odbyły się w Chybiu także uplasowali się na 2 pozycji. Zawodnicy zdobyli również 1 miejsce podczas turnieju rocznika 2002 oraz złoty puchar w organizowanym w Pogwizdowie Międzynarodowym Turnieju. Żywa legenda polskiej piłki, może być dumna z osiągnięć podopiecznych klubu.

- To dzięki wam, rodzice działa ten klub. Jestem zobowiązany, na miarę swoich możliwości, aby wspierać młodych zawodników. Wasza szkółka biorąc udział w rozgrywkach stała się już członkiem Polskiego Związku Piłki Nożnej, właśnie rozpoczęła się kariera waszych dzieci - mówił Piechniczek.

- Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy nabędą coraz większego doświadczenia i z roku na rok będą ze starszymi zawodnikami rywalizować jak równy z równym - dodał Ireneusz Kościelniak, założyciel i trener Szkółki Piłkarskiej "LUKAM 2010".

Po części oficjalnej imprezy, wręczeniu podziękowań i dyplomów dla zasłużonych wspierających szkółkę i przedstawieniu osiągnięć sportowych przyszedł czas na zabawę. Przed publicznością wystąpił zespół taneczny ze szkoły tańca "PeDeBe" pod kierownictwem Izabeli Tymich. Szkółka piłkarska co roku organizuje spotkania dla zawodników i ich rodziców. Impreza Mikołajkowa była już drugą taką imprezą. Wcześniej dzieci uczestniczyły w specjalnie dla nich przygotowanym Dniu Dziecka. Wzięły także udział w obozie letnim, podczas którego opanowywały elementy piłki nożnej.

- Byłem czynnym piłkarzem, dlatego namawiałem syna do wstąpienia do tego klubu. Trener ma bardzo dobre podejście do dzieci. Adrian jest bardzo zawzięty, trzeba głęboko wierzyć, że z tej nauki coś będzie, najważniejsze, że syn sam chce uczestniczyć w treningach - komentował Adam Jurkiewicz, ojciec jednego z zawodników "LUKAM 2010".

- Mnie do szkółki namówiła mama. Piłka nożna jest bardzo fajnym sportem, ja chciałbym być taki jak Messi - dodaje Olaf Bogacz. Po zakończeniu programu artystycznego Święty Mikołaj wręczył wszystkim członkom szkółki upragnione upominki i stanął z nimi do wspólnego zdjęcia.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

zal mi dzieci...a on niech wraca do siebie trener a arce nic nie zwojowal kosztem dzieci sie wzbogaca

szkoda chlopaków sa dziecmi niech graja ale trnercieńki a kase zbija trener nawet w lidze trmpkarzy okregu skoczow zajmuja ostanie miejsce z 3punktami!

już w tytule jest nieprawda, gdyż żaki Lukiam przegrały z żakami z Wisły w turnieju, wogóle jeszcze nigdy z wisłą nie wygrali

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama