, wtorek 21 maja 2024
Skoczów: "LUKAM2010" - nowy klub piłkarski powstaje pod Kaplicówką
Już niedługo w Skoczowie zacznie działać kolejny klub piłkarski. fot. Piotr Czerwiński Dodaj do Facebook

Skoczów: "LUKAM2010" - nowy klub piłkarski powstaje pod Kaplicówką

JAKUB MARCJASZ, zdjęcia: PIOTR CZERWIŃSKI
Klub Piłkarski \"LUKAM2010\" to kolejna inicjatywa Ireneusza Kościelniaka, który od września ubiegłego roku w Skoczowie trenuje młodych zawodników w piłkarskiej szkółce. Już niedługo cześć z nich będzie miała okazję zmierzyć się ze swoimi kolegami w rozgrywkach trampkarzy.
- Stowarzyszenie powstało, aby dzieci ze szkółki mogły kontynuować swoją przygodę z piłką nożną. Sama szkółka nie może zagwarantować rozgrywek mistrzowskich, a dzieci w wieku 11 lat musiałyby przejść do konkurencyjnych klubów - tłumaczy decyzję o powołaniu klubu Ireneusz Kościelniak.

Na początku września założył on szkółkę piłkarską "LUKAM 2010", już nazwaną ewenementem na skalę regionu, która zapewnia profesjonalne warunki do szkolenia dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat. I właśnie z myślą o tej najstarszej grupie Ireneusz Kościelniak postanowił powołać do życia klub piłkarski. - Nie chcieliśmy oddawać ciekawego materiału - dodaje i przypomina, że zazwyczaj najmłodsi piłkarze rozpoczynają treningi w klubach piłkarskich dopiero w wieku dziesięciu lat.

PISALIŚMY: Jest szansa na nowe boisko w Górkach Wielkich

Powołanie stowarzyszenia pozwoli również klubowi "LUKAM 2010" na staranie się o dotacje, granty, czy korzystanie z obiektów SOSiR-u. - Staniemy się równorzędnym partnerem dla Beskidu Skoczów - mówi Kościelniak. W rozgrywkach, które rozpoczną się już w czerwcu, na początku wystartują zawodnicy z rocznika 2000.

Równocześnie zmodyfikowany zostanie system szkolenia w samej szkółce. Obecnie ponad 60 zawodników podzielonych jest na trzy grupy wiekowe: A - 9-10 lat, B - 7-8 lat i C - 6-7 lat. W niedalekiej przyszłości zawodnicy z grupy A i B zostaną podzieleni (C pozostanie bez zmian). Do grupy A trafią ci którzy obecnie mają największe umiejętności i to oni będą reprezentować klub w rozgrywkach. W grupie B znajdą się trochę słabsi. - Naturalną rzeczą jest, że niektórzy "łapią" pewne tematy w ciągu tygodnia, inni w ciągu miesiąca - mówi Kościelniak. Podział ma spowodować, że obie grupy w swoim rytmie będę mogły rozwijać umiejętności. - Wielokrotnie było tak, że zawodnicy, którzy na początku grali słabo i niewiele osób w nich wierzyło z czasem robili ogromne postępy i osiągali sukcesy. Ja też na to liczę, bo jak mówił Leo Beenhakker, "talenty rodzą się wszędzie" - dodaje.

PISALIŚMY: Małysz kończy karierę na podium Pucharu Świata!

Ireneusz Kościelniak szuka tych talentów również wśród dzieci, których rodziców nie stać na wydatek w wysokości 65 złotych (tyle kosztują zajęcia w szkółce). Zdaje sobie sprawę, że może być to trudność nie do pokonania dla wielu. - Szkółka nad tym ciężko pracuje i szuka sponsorów dla zawodników z talentem, którzy nie mają wystarczającej ilości pieniędzy - zapewnia.

Największe marzenie? - Jeśli chociaż jeden z zawodników zagrałby w polskiej ekstraklasie, byłoby o nim głośno, a wszyscy dowiedzieliby się, że się stąd wywodzi - odpowiada. Na razie jednak zależy mu, aby piłka nożna była dla jego podopiecznych przede wszystkim zabawą, a prawdziwe sukcesy przyszły w wieku seniorskim.

Foto


FotoFotoFoto


Foto


Foto


Foto
Komentarze: (32)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Cała dyskusja ma niestety czysto wymiar akademicki.Rodzice mają prawo powołać nowy klub bo przecież ich dzieci muszą gdzieś rywalizować z chłopcami z innych klubów.Mam nadzieję ,że w przyszłości wychowankowie klubu LUKAM będą zasilać Beskid 09 i inne kluby w powiecie.Z zainteresowaniem będziemy śledzić pracę Pana Kościelniaka i być może będzie on wzorem do naśladowania dla młodych trenerów.

jak czytam te wszystkie komentarze to się płakać chce! kiedyś czepialiście się p.Klaczaka że robi selekcje dzieciaków w klubie a teraz czepiacie się Kościelniaka że chce coś stworzyć nowego w Skoczowie ,dla zainteresowanych ;o założenie szkółki Kościelniaka namówili rodzice dzieciaków wcale nie bogatych ,naprawde nie macie innych problemów?jest klub Lukam,macie wybór

I co , jak se niby zaplace za wytrenowanie dziecka, to będzie coś lepiej umieć niż w klubie??? To szkółka dla bogatych...

Własnie o to mi chodzi, że mamy wybór! I dobrze. Nadal obstaję przy swojej opinii, bo takie mam prawo. Nie uważam też, że trenerzy w zwykłych (czyli nie prywatnych) klubach są gorzej wykształceni, przygotowani etc. Wręcz przeciwnie. Muszą spełniać wszystkie przewidziane prawem przepisy. A szkółka to bądź, co bądź firma prywatna... Swoje dziecko mam w KP Beskid'09 i po prostu widać, że "silniejsze" chłopaki zostały przy klubie. Nie wdaję się w dalszą polemikę. Każdy ocenia według swoich kryteriów. Ja po prostu uważam, że szkolenie w klubie jest kompleksowe, na bardzo dobrym poziomie z odpowiednio przygotowanymi trenerami. A czas pokaże, jak będzie dalej. Pozdrawiam wszystkich kibiców piłki nożnej.

Panie Adamie chyba Pan nie rozumie o co chodzi w takiej Szkółce piłkarskiej , a już na pewno nie o ładny dres czy koszulkę. W naszych klubach większość trenerów to magistrowie W-F którzy w piłkę albo nigdy nie grali albo na poziomie AMATORSKIM (może są wyjątki) pracują w klubie wyłącznie po to aby sobie dorobić parę zł do pensji nauczyciela, po paru godzinach w szkole często trening traktuje jako pańszczyznę. Natomiast trener w szkółce ma wykształcenie i papiery trenerskie na wysokim poziomie a jakie ma doświadczenie piłkarskie to każdy może sobie sam sprawdzić ( google )
i co jest najważniejsze robi to z ogromną pasją. ON nie obiecuje nikomu że będzie kiedyś grał w super klubie , ON umożliwia mu bardzo dobre treningi i warunki dzięki którym będzie się dobrze rozwijał. Zgadzam się że na tym zarabia , a niech pan znajdzie człowieka w Polsce który jest w stanie coś robić za darmo!!! Najważniejsze że każdy ma wybór i proszę się nad tym poważnie zastanowić . Pozdrawiam Panie Adamie.

Zazdrosne? Raczej nasze społeczeństwo jest nieufne. Co chwilę są lansowani nowi Mesjasze, którzy tylko marzą o tym aby nam nieba przychylić "...żeby polskie ludzie taplali się w cudzie..."

jestem ojcem i zanim zapisałem syna powiem uczciwie , byłem oglądać warunki jakie są w naszym regionie w "wielkich klubach" i namawiam wszystkich tych którzy krytykują aby sami się przekonali i dopiero potem wyrażali swoje opinie . Ja szanuje kreatywną krytykę ale tu ona jest naprawdę bezpodstawna. Nikt nikogo na siłę do szkółek prywatnych nie zaciąga , rodzic widzi różnicę w warunkach i skoro potem zapisuję syna do szkółki to wie co robi. Ale niestety nasze społeczeństwo jest zazdrosne że ktoś robi coś dobrego i trzeba mu w tym przeszkodzić , żałosne . Pozdrawiam wszystkich kibiców.

Prawda jest taka, że to szkólka odpłatna. W klubie tez szkolą takie małe dzieci, ale bezpłatnie. I tu trzeba się wykazać. Jestes dobry to grasz, nie to na ławkę. A Lukamie tatuś czy mamusia zapłacą i ... Pan Kościelniak robi wiele szumu wokół własnej osoby. I w sumie dobrze, że ma pomysł na biznes. Ale do tego ma układy... Klub nie ma takiego preferencyjnego traktowania, ot, co. Wszyscy zainteresowani piłką nożną wiedzą doskonale o co chodzi. Ja wolę swoje dziecko wysłać do klubu, niech uczy się rywalizacji. Ale może ktoś woli zapłacić za ładny dres i miłe słowa...

ktoś tu intensywnie szuka dotacji.

WIDZIAŁEM PARE RAZY PANA KOŚCIELNIAKA JAKO TRENERA UWAŻAM ŻE ZBYT PROFESJONALNIE PODCHODZI DO OBOWIAZKÓW TAKIEGO KLUBU JAK WISŁA!!!1PEŁEN SZACUNEK ZA TO CO ROBI DLA DZIECIAKÓW MA NA BANK WIEKSZE POJECIE O TRENERCE NIŻ 99% TRENEROW Z NASZEGO REGIONU!!!!WYTRWAŁOSCI!!

Ciekawe gdzie zaczynali swoje kariery.Heler.Bujok
Cięciała.Szczęsny-skoczowscy pierwszoligowcy.Kto
słyszał o Kościelniaku na pewno nasi byli i są lepsi niż Kościelniak a nie byli szkoleni w prywatnej szkółce.

Jedno trzeba zostawić Kościelniakowi ,ze reklamę wokół swojej osoby robi znakomitą.Działa parę miesięcy,za pieniądze rodziców kupił koszulki a prasa robi taki szum jakby to był mesjasz piłki

NAJWAZNIEJSZE ZE NAPISALISCIE O DWOCH BRAMKACH IRENEUSZA JELENIA W WEEKEND!!!!! SZYBSI BYLISCIE NIZ ONET.PL SZACUN!!

JEBAĆ KUŹNIĘ !!

zobaczymy za 5 lat ile to wspaniałych juniorów wyszkoli trener Koscielniak.Jeżeli faktycznie wyszkoli to Beskid 09 na pewno ich weżnie do grania

W Beskidzie 09 trenuje aktualnie 80 młodych zawodników .W rozgrywkach uczestniczy 5 drużyn młodzieżowych.W 2011 dwie drużyny młodzieżowe jadą na tturniej do Niemięc i to jest sLaby Klub ?

W Skoczowie dzieci 6 do 10 lat mogą bawić sie w piłkę w Sportowej swietlicy srodowiskowej gdzie spotyka się 45 chłopców .Zajęcia prowadzi trener Foltyn i nic to nie kosztuje.

ciekawe, co na to Klaczak? może sie wypowie nasz lokalny złotousty towarzysz łapa, pewnie i tak jego zdaniem Beskid jest najlepszy..buahahaha...brawo Panie Kościelniak! życzę powodzenia!

...wielki sport...w...wielkim mieście Skoczowie...

Lukam to fajna inicjatywa w Skoczowie,żadna ustawa nie zakazuje aby w jednej miejscowości były dwa kluby,przynajmniej jest możliwość wyboru,i nie opluwajcie innych klubów ,nie wszyscy mają taki wybór jak Skoczów

zamiast topić unijną kasę w bezwartościowych projektach pod szyldem 'KAPITAŁ LUDZKI' będziemy mieć unijny most na wieki.

Kuźnia szkoli również od 6 roku życia! Facet, nie gadaj bzdur!

W naszym mieście pojawienie się kogoś nowego z pomysłem na życie i z pasją jest bardzo dla nas cenne i ważne. Zawsze przyda się świeże powietrze. Powodzenie i do zobaczenia na treningach.

Fantastyczny pomysł, ot co.

Zwróćmy uwagę na to, że w polskiej piłce obecnie nie istnieje coś takiego jak "system szkolenia dzieci i młodzieży". Kluby (zwłaszcza te mniejsze) nie mają ani pieniędzy ani warunków, które umożliwiłyby rzetelną pracę z młodymi adeptami w każdym wieku. Szkółki piłkarskie, takie jak Lukam, to praktycznie jedyna nadzieja na prawidłowe prowadzenie początkujących zawodników, z naciskiem na rozwój indywidualnych możliwości każdego piłkarza.

Z pewnością dla Pana Kościelniaka jest to sposób na życie,po zakończeniu kariery zawodowej. Jednak jak na dłoni widac, że sprawy finansowe są w tym przypadku kwestią drugorzędną. Świadczy o tym chociażby powołanie klubu, co jasno obrazuje intencje pana Kościelniaka.

Według mojej opinii to może się udać. Mam zresztą głęboką nadzieję, że właśnie tak będzie. Powodzenia!

W Piaście Cieszyn w najmłodszej grupie naborowej też trenują 6 latkowie.

Panie Jonek to jest naprawdę ewenement ponieważ nie dość że mogą trenować dziewczyny to chłopcy już od 6 roku życia i niech Pan się zorientuje że w naszym regionie to jest tylko jedyna taka Szkółka. Ale od 10 roku życia szkolenie dzieci oczywiście Kuznia i Piast radzi sobie niezle . pozdrawiam

jak będzie takich szkółek więcej i w każdym mieście to wszyscy na tym skorzystają i nie ma co się denerwować kto gdzie ma lepsze tylko popierać inicjatywę ponieważ nasze dzieci będą naprawdę mogły trenować w dobrych warunkach , a nie tak jak to jest w tych beznadziejnych klubach BESKID KUZNIA PIAST żal patrzeć.

Niedługo powstanie nowy most na Wiśle w Skoczowie staraniem naszej pani burmistrz (obietnica wyborcza) i dzięki temu nasza młodzież będzie miała łatwiejszy dojazd na treningi w Lukamie.

Racja. Dzieci szkoli się także w Ustroniu (gdzie w szkółce/grupie naborowej gra ponad 40 młodych chłopców i kilka dziewczynek!) Jest tam zachowany w miarę mo9żliowści pełen profesjonalizm. ZA DARMO!

Phiii... szkółki dla bogatych...

Panie Jonku Spodgrapy a czy do tych szkółek piłkarskich przyjmują dziewczęta???/ Ojjj wątpię !!!!!!

Fajno, fajno :) ale proszę pisac prawdę!!! "ewenementem na skalę regionu, która zapewnia profesjonalne warunki do szkolenia dzieci" a inne kluby sportowe nie mają szkółek piłkarskich?? Zapomnieliście o Cieszynie czy Kuźni Ustroń??????
oj oj bo się pogniewamy!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama