, sobota 18 maja 2024
Znamy datę otwarcia wypożyczalni
Wypożyczalnia po pożarze. fot: FJDDodaj do Facebook

Znamy datę otwarcia wypożyczalni

red.
Po trzech miesiącach od pożaru znana jest już data otwarcia wypożyczalni w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie. Przechowywane przez czytelników książki będzie można oddać 5 czerwca.

Przypomnijmy, w nocy z 29 na 30 stycznia w pomieszczeniu wypożyczalni Biblioteki Miejskiej czujniki dymu zasygnalizowały niewielki pożar. Zdarzenie to wywołała prawdopodobnie niekonserwowana od lat instalacja kominowa. Dzięki sprawnej interwencji Państwowej Straży Pożarnej i nie tylko, straty materialne były stosunkowo niewielkie i ograniczyły się wyłącznie do fragmentu stanowisk w wypożyczalni. Wysoka temperatura spowodowała także stopienie się audiobooków, zniszczenie klimatyzatora, a obsuwający się fragment sufitu rozszczelnił instalację c.o. oraz uszkodził niewielki fragment parkietu. 4 kwietnia rozpoczął się remont. Specjalistyczna firma przystąpiła do demontażu resztek podłogi parkietowej oraz usuwania spalenizny ze ścian.

Już za niecały miesiąc będziemy mogli zobaczyć efekt remontu, a także skorzystać z wypożyczalni. Otwarcie planowane jest na godzinę 8:00, 5 czerwca br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama