, wtorek 21 maja 2024
Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
W tym roku Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną zaplanowano na 12 maja. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

red.
Co roku podopieczni oraz pracownicy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie zapraszają mieszkańców Cieszyna do udziału w niezwykłym wydarzeniu. Mowa tu o Dniu Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

- Na ten moment trwają już ostatnie przygotowania. W trakcie Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną swoje umiejętności zaprezentują podopieczni naszego ośrodka, jak również wychowankowie z partnerskich instytucji. Celem tej cyklicznej imprezy jest podkreślenie wartości osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz kształtowanie ich wolnego od stereotypów wizerunku - wyjaśnia Jan-Victor Landowski, rzecznik prasowy Stowarzyszenia.

Impreza wpisała się już na stałe do kalendarza wydarzeń w naszym regionie. W tym roku Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną zaplanowano na 12 maja. W ramach imprezy przygotowano całe mnóstwo atrakcji. Odbędą się m. in.: prezentacje muzyczne, taneczne i teatralne, warsztaty oraz wystawy malarstwa i fotografii. Uroczystość rozpocznie się tradycyjnie od „Marszu Godności” wokół płyty rynku.

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną został ustanowiony w 1999 r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Celem wydarzenia jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób
z niepełnosprawnością intelektualną, a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, prawne itp.), które utrudniają im prowadzenie normalnego życia.

„Spotkanie z Godnością” – to hasło przewodnie wydarzenia, które zostało dofinansowane ze środków budżetu Miasta Cieszyna i Starostwa Powiatu Cieszyńskiego. Patronatem Honorowym obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną objęli: Burmistrz Miasta Cieszyna – Ryszard Macura i Starosta Powiatu Cieszyńskiego – Janusz Król.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama