, piątek 21 czerwca 2024
Zmarli z naszego regionu
Józef Gawłowski, prezes Klubu Sportowego Olimpia Goleszów, wśród młodych skoczków narciarskich. fot. ARC Dodaj do Facebook

Zmarli z naszego regionu

JT
Chociaż Dzień Zaduszny przypada na 2 listopada, to naszych zmarłych wspominamy też dzień wcześniej. My przypominamy znane osoby związane z Śląskiem Cieszyńskim, które odeszły w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

6 grudnia 2010 - ksiądz kanonik Ludwik Lasota

Urodził się w 1942 roku w Ruptawie, ukończył Śląskie Seminarium Duchowne w Krakowie. W latach 1982-2007 był proboszczem parafii p.w. Chrystusa Króla w Chybiu. Doprowadził do odnowienia i upiększenia kościoła parafialnego. W 1994 roku otrzymał tytuł kanonika. W 2006 roku został wyróżniony Srebrną Cieszynianką.

20 lutego 2011 - Tadeusz Styrnalski

Nauczyciel historii, cieszyński radny, współzałożyciel Klubu Inteligencji Katolickiej w Cieszynie. Miał 61 lat.

1 marca - ksiądz Tomasz Bruell

Pastor, urodził się w 1933 roku w Białej. Po studiach teologicznych w Warszawie pracował m.in. jako wikariusz w Bielsku i Skoczowie. Od 1960 roku był duszpasterzem ewangelicko-misyjnym w Cieszynie.

9 marca 2011 - Józef Kujawa

Działacz społeczny z Wisły, szachista, ratownik WOPR. Miał 63 lata.

19 marca 2011 - Franciszek Glajc

Urodził się w 1938 roku, był kierownikiem administracyjnym Teatru w Cieszynie i działaczem sportowym. Autor książek "Rzecz o cieszyńskim Teatrze".

Marzec 2011 - Antoni Walica

Mieszkaniec Karwiny-Frysztatu, który dożył prawie 101 lat. W czasie II wojny światowej zmuszony do przyjęcia niemieckiej listy narodowościowej i wcielony do hitlerowskiego wojska, był prawdopodobnie ostatnim żyjącym świadkiem niemieckich ekshumacji grobów polskich oficerów zamordowanych w Katyniu.

11 maja 2011 - Paweł Adam Cieślar

Urodzony w Wiśle dyplomata był m.in. radcą ambasady w Londynie, ambasadorem w Szwecji w latach 1977-1982 oraz w Indonezji i Singapurze w
latach 1987-1990. Należał do warszawskiego koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

11 lipca 2011 - Kinga Iwanek-Riess

Urodzona w 1955 roku działaczka społeczna i kulturalna. Była zasłużona w kultywowaniu zwyczajów i obrzędów, a zwłaszcza tradycyjnych smaków kulinarnych Ziemi Cieszyńskiej.

12 czerwca 2011 - Eugeniusz Szkutek

Nauczyciel wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego, działacz społeczny, radny gminy Hażlach, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie w latach 1977-1989.

Lipiec 2011 - Józef Gawłowski

Nauczyciel, działacz społeczny. Był prezesem gminnej organizacji strażackiej w Goleszowie i Ludowego Klubu Sportowego Olimpia Goleszów. W 2010 roku został odznaczony Srebrną Cieszynianką.

Lipiec 2011 - Stanisław Staszko

Urodzony w 1922 roku animator życia społecznego, sportowego i kulturalnego Goleszowa, współzałożyciel klubu Budowlani Goleszów (obecnie Olimpia Goleszów), publicysta, laureat Srebrnej Cieszynianki.

22 lipca - Leszek Klemczak

Urodzony w 1948 roku, nauczyciel i trener koszykówki związany przez większość kariery z Piastem Cieszyn.

9 września 2011 - Karol Plinta

Urodzony w 1946 roku działacz społeczny, dwukrotny sołtys Kisielowa, wieloletni członek Rady Parafialnej, przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie, odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi.

8 października 2011 - Stanisław Wisełka

Był prezesem Automobilklubu Cieszyńskiego i członkiem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Katowicach. Zmarł w wieku 51 lat.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama