, sobota 2 grudnia 2023
Zmarł Franciszek GlajcDodaj do Facebook

Zmarł Franciszek Glajc

MMT
19 marca zmarł Franciszek Glajc wieloletni kierownik administracyjny cieszyńskiego teatru, kierownik hokejowej drużyny Piasta Cieszyn, kibic piłki nożnej.
Franciszek Glajc urodził się w 1938 r. w Cieszynie. W latach 1962-1973 był kierownikiem hokejowej drużyny Piasta Cieszyn. Przez wiele pracował w Urzędzie Powiatowym i Urzędzie Miejskim w Cieszynie, m.in. jako inspektor ds. kultury (1975-1980, 1987-1988). Pod koniec lat 70. XX w. był jednym z odnowicieli Miejskiej Orkiestry Symfonicznej. W latach 1980-1987 był kierownikiem administracyjnym Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

W 1995 r. własnym nakładem wydał wartościową książkę "Rzecz o cieszyńskim Teatrze". Był też wiernym kibicem Piasta Cieszyna, poświęcając niejeden artykuł historii cieszyńskiego sportu. Publikował m.in. na łamach "Kalendarza Cieszyńskiego" i "Głosu Ziemi Cieszyńskiej".
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

piękne przemówienie w kościele, pana Bączka

wpis wysoce nietaktowny

Dokładna data urodzin to 6 luty 1938. W chwili śmierci Pan Franciszek miał 73 lata.

Krótka notka do "do poniżej"- o co Ci chodzi ? Naruszasz - regulamin - konkretnie punkt dotyczący zasad współżycia społecznego.

do poniżej, znaczy - ??

upadłeś na głowę i masz nieuleczalny defekt - świeć Panie na twoją duszą!

Pan Glajc urodził się 6 lutego, a nie 6 lipca.Śmierć Pana Franka spowodowała pustkę w naszych sercach oraz w sercach wszystkich, którzy Go znali.Najszczersze wyrazy współczucia dla Łukasza Iwonki i Lary.

z POP?

był naszym przyjacielem, jest mi bardzo smutno!

Pan śp. Franciszek Glajc jest także autorem książki "100 lat histori cieszyńskiego sportu".

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama