, niedziela 23 czerwca 2024
XLI Sesja Rady Miejskiej Cieszyna z miłymi akcentami
Tradycyjnie, na pierwszej w nowym roku sesji Rady Miejskiej obrady zostały poprzedzone występem artystycznym. fot: FJDDodaj do Facebook

XLI Sesja Rady Miejskiej Cieszyna z miłymi akcentami

FJD
Tradycyjnie, na pierwszej w nowym roku sesji Rady Miejskiej obrady zostały poprzedzone występem artystycznym. W tym roku wystąpili uczniowie Gimnazjum Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego.

Zespół o którym mowa rozpoczął swoją działalność w 1993 roku i jak do tej pory zaliczył sporo sukcesów, a także odwiedził ze swoimi występami wiele europejskich krajów. Wyróżnić należałoby występ tego chóru w roku 2011 na Wzgórzu Zamkowym wraz z dwoma innymi cieszyńskimi chórami dla ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Warto przy okazji zaznaczyć że szkoła, którą reprezentuje zespół należy do czołówki polskich liceów i posiada tytuł złotej szkoły. W rankingu biorącym pod uwagę wyniki matur szkoła LOTE kierowana przez Aleksandrę Trybuś-Cieślar zajęła w roku 2017 pierwsze miejsce w Województwie Śląskim.

Drugim miłym akcentem tej sesji była prezentacja naszego “eksportowego” rusznikarza Jerzego Wałgi w kontekście uzyskania przez niego Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji, przyznanego przez Kapitułę Laurów za rok 2017. Na zakończenie tego przemiłego występu zespołu z LOTE oraz prezentacji pana Jerzego Wałgi, gospodarze miasta wręczyli wyżej wymienionym kwiaty oraz złożyli im serdeczne podziękowania.

Następnie obrady sesji potoczyły się już zgodnie z przyjętym przez radnych porządkiem, który tym razem przewidywał 13 punktów. W trakcie obrad przewodnicząca Rady Miejskiej Gabriela Staszkiewicz poinformowała radnych o wycofaniu skargi pana Jerzego Bednarczyka na komendanta Straży Miejskiej i w związku z tym wniosek ten został wycofany z dalszych obrad. Ponad to na ostatniej sesji radni zdecydowali o nadaniu nowej nazwy dla ronda na skrzyżowaniu ulic: Katowicka, Liburnia, Kolejowa i Stawowa. Rondo zyskało nazwę: Jana Pawła II.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama