, niedziela 23 czerwca 2024
Ivan Trojan cieszy się na Cieszyn
Ivan Trojan już potwierdził swój przyjazd do Cieszyna. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Ivan Trojan cieszy się na Cieszyn

mat.pras.
Filmowy gwiazdozbiór Kina na Granicy stale się rozszerza! Kolejną gwiazdą retrospektywy aktorskiej będzie Ivan Trojan, który już potwierdził swój przyjazd do Cieszyna. Dołączył tym samym do znakomitego grona pozostałych bohaterów retrospektyw – Danuty Stenki, Krzysztofa Zanussiego i Jana Hřebejka.

Ivan Trojan jest obecnie jednym z najlepszych i najbardziej zapracowanych czeskich aktorów – mówi Martin Novosad, dyrektor programowy Kina na Granicy. – Jego metoda aktorska, której towarzyszy umiejętność subtelnego komizmu, jest tak wiarygodna i prawdziwa, że widz łatwo utożsamia się z granymi przez niego postaciami. Przyczyną jego licznych sukcesów jest nie tylko niebywały talent aktorski, ale także lata ciężkiej pracy w teatrze, telewizji oraz w radiu. Trojan jest aktorem europejskiego formatu, a my cieszymy się, że możemy przedstawić widzom zza granicy jego najwybitniejsze aktorskie kreacje.

Widzowie będą mogli podziwiać aktorski popis Trojana na przykład w filmach Davida Ondříčka „W cieniu” oraz „Samotni”, w „Braciach Karamazow” Petra Zelenki, czy w filmie Jiříego Stracha „Osmy”, który otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy telewizyjny dramat podczas berlińskiego festiwalu Prix Europa, poświęconego twórczości telewizyjnej i radiowej.

Nie czuję się jeszcze w takim wieku, aby mieć własną retrospektywę, właściwie nawet trochę się tego obawiam, ale już się cieszę na przyjazd do Cieszyna – mówi Ivan Trojan.

Podczas XX edycji "Kina na Granicy" w Cieszynie oprócz retrospektyw, w cyklach tematycznych zostaną pokazane kultowe filmy „Niespokojnego kina 1968 roku” z jednej strony, a nawiązujące do urodzinowego „Świętowania!” z drugiej. W programie również nowe czeskie, słowackie i polskie kino. Na gości festiwalowych czekała będzie wspaniała niespodzianka – wystawa ok. 40 obrazów namalowanych na potrzeby nominowanego do Oskara filmu „Twój Vincent”, które zostaną udostępnione dzięki uprzejmości Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Jubileuszowa edycja Kina na Granicy potrwa aż siedem dni – od 27 kwietnia do 3 maja. Warto już teraz zadbać o wejściówki na projekcje, spotkania i koncerty. Karnety można kupić na stronie internetowej www.kinonagranicy.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama