, sobota 18 maja 2024
UŚ: Kolejna edycja Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Dzisiaj, 9 maja na Wydziale Etnologii Nauk o Edukacji odbyła się kolejna edycja Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.  fot: DRDodaj do Facebook

UŚ: Kolejna edycja Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

red.
UŚ: Kolejna edycja Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

fot.: DR

Dzisiaj, 9 maja na Wydziale Etnologii Nauk o Edukacji odbyła się kolejna edycja Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorami wydarzenia było Koło Naukowe Pedagogów z dr Dorotą Prysak, mgr Anną Wojtas-Rduch, Pauliną Woźnicą, Marleną Sosną oraz Klaudią Papaj.

Od rana na Uniwersytecie odbywały się warsztaty pt. „Służby mundurowe”. Uczestnicy mieli okazję do odwiedzenia stoisk m.in. straży pożarnej, policji, służb więziennictwa, farmaceutów, czy trenerów pracy wspomaganej. Dodatkową atrakcją był pokaz specjalistycznych samochodów pożarniczych. Natomiast część artystyczną uświetnił jedyny w Polsce chór niemy.

Najlepszym przesłaniem Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną są słowa przedstawicielki Starostwa Powiatowego, Katarzyny Raszki: "Nie odwracajcie wzroku, nie jesteśmy inni, nie chowajmy się w mroku, patrzmy na siebie sercem, serce nie widzi wad, patrzmy na siebie sercem, a lepszy będzie świat".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama