, wtorek 5 marca 2024
Świąteczne jajko w siedzibie PZN
Jak każe tradycja było symboliczne dzielenie się jajkiem, a przybyli na spotkanie składali sobie świąteczne życzenia. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Świąteczne jajko w siedzibie PZN

ICZ
Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to dzielenie się opłatkiem, natomiast Święta Wielkanocne to dzielenie się jajkiem, i żeby tradycji stało się zadość, w siedzibie Cieszyńskiego Koła PZN 16 kwietnia spotkali się niewidomi i niedowidzący na przedświątecznej gościnie. Jak każe tradycja było symboliczne dzielenie się jajkiem, a przybyli na spotkanie składali sobie świąteczne życzenia.

Ten dzień był niepowtarzalną okazją do spotkania się z tymi, którzy z różnych powodów nie zawsze mogą przybyć na cotygodniowe środowe spotkania.

Przy herbacie, kawie i ciasteczku już od godziny dziewiątej aż do południa trwały rozmowy na wiele różnych tematów.

Osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych tworzą w pewien sposób, choć niezwiązaną więzami krwi, to jednak rodzinę, dlatego na tych kilka godzin odłożyli oni na później swoje obowiązki i przybyli do siedziby Koła w Cieszynie.

Prezes Koła W. Kopoczek złożyła wszystkim życzenia i korzystając z okazji poinformowała przybyłych o nadchodzących wyborach, które odbędą się już piętnastego maja.

Nadchodzące wybory prezesa koła oraz zarządu będą okazją do następnego spotkania w tak licznym gronie, tyle że nie będzie dzielenia się jajeczkiem, a przybyli będą rozdzielać swoje głosy między kandydatów na prezesa oraz członków zarządu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama