, sobota 24 luty 2024
Mniejsza kwota dla niepełnosprawnych
W tym roku na zadanie zlecone jakim jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, plan budżetu przewiduje przeznaczenie kwoty w wysokości 160.246,00 zł. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Mniejsza kwota dla niepełnosprawnych

DR
Do naszej redakcji dotarła niepokojąca informacja o ograniczeniu pomocy, udzielanej przez MOPS w Cieszynie, dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w zakresie specjalistycznych usług opiekuńczych. Ilość godzin podczas których udzielana jest taka pomoc, jest mniejsza, niż było to w latach poprzednich. To konsekwencja niższej kwoty przeznaczonej na to zadanie gminie Cieszyn przez Wojewodę Śląskiego.

W tym roku na zadanie zlecone jakim jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, plan budżetu przewiduje przeznaczenie kwoty w wysokości 160.246,00 zł. Dla porównania w 2018 roku na to samo zadanie wydatkowano kwotę 185.152,00 zł, w tym na pomoc dzieciom i młodzieży - 118.238,25 zł. To zadanie zlecone gminie z zakresu administracji rządowej, z czego wynika, że gmina otrzymuje na jego realizację dotację celową z budżetu państwa. Wysokość kwoty przeznaczonej w tym roku na wyżej wymienione zadanie jest zależne od decyzji Wojewody Śląskiego.

Z informacji, które napłynęły do naszej redakcji z Urzędu Miejskiego, dowiedzieliśmy się, że MOPS zasygnalizował już, że środków przeznaczonych na to zadanie jest za mało. - W I kwartale br. Ośrodek złożył zapotrzebowanie na dodatkowe środki z rezerwy celowej budżetu państwa z przeznaczeniem na specjalistyczne usługi opiekuńcze na kwotę 65.000,00 zł. Zapotrzebowanie to wynika z analizy realizacji zadania w latach poprzednich i analizy aktualnych potrzeb. W przypadku dalszych potrzeb Ośrodek będzie składał kolejne zapotrzebowania – czytamy w wyjaśnieniu przesłanym przez Urząd Miejski w Cieszynie.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wszystko poszlo na 500+ to co sie teraz dziwicie, jednym sie zabiera zeby dac drugim - kompletna paranoja !!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama