, wtorek 21 maja 2024
Ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim!
Co warto wiedzieć na temat tegorocznego głosowania w budżecie obywatelskim? fot: cieszyn.budzet-obywatelski.orgDodaj do Facebook

Ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim!

red.
Mieszkańcy Cieszyna mogą już głosować w budżecie obywatelskim. W tym roku głosowanie odbywa się poprzez interaktywny formularz dostępny na stronie cieszyn.budzet-obywatelski.org. Oddane głosy zadecydują o rozdysponowaniu 400 tys. zł z budżetu miasta. Propozycji jest dokładnie 28. Cieszyniacy mają dwa tygodnie na podjęcie decyzji – termin zakończenia głosowania mija 10 lutego.

Co warto wiedzieć na temat tegorocznego głosowania w budżecie obywatelskim?

Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Cieszyna. Głosujący może oddać jeden głos na jeden projekt, tym samym wypełniając wyłącznie jeden formularz do głosowania.

Aby prawidłowo oddać głos należy podać imię i nazwisko, numer PESEL oraz potwierdzić zamieszczone oświadczenia. W przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia wymagane jest oświadczenie i zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział osoby niepełnoletniej w głosowaniu. W celu weryfikacji oddania głosu elektronicznego należy wprowadzić w określone pole numer telefonu komórkowego. Z jednego numeru telefonu może skorzystać maksymalnie 5 osób. Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać w kolejne pole.

Przed przystąpieniem do głosowania warto zapoznać się z poszczególnymi propozycjami zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego – znajdują się one, zarówno na stronie budżetu obywatelskiego, jak i poniżej w zakładce „Zobacz również”.

W przypadku braku dostępu do Internetu możliwość skorzystania z komputera z dostępem do Internetu w celu oddania głosu zapewnia Urząd Miejski w Cieszynie, Rynek 1, Biblioteka Miejska w Cieszynie, ul. Głęboka 15 oraz jej filie: ul.Wąska 2, ul. Cieńciały 1, ul. Kamienna 3c, ul. Srebrna 6. Oddanie głosu będzie możliwe w godzinach otwarcia wymienionych placówek.

Osoby, które nie posiadają numeru PESEL (np. cudzoziemcy, będący mieszkańcami Cieszyna) mogą oddać głos jedynie w Urzędzie Miejskim w Cieszynie, Rynek 1, I piętro, pok. 113.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Głosować można też w administracji Spółdzielni Mieszkaniowej CIESZYNIANKA, na Liburni, Podgórzu i na Hajduka.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama