, piątek 23 luty 2024
Połączą ulicę Pokoju z 3-go Maja
Może już w przyszłym roku ul. Pokoju zostanie połączona z ul. 3-go Maja. fot. Agnieszka Kaczmarczyk Dodaj do Facebook

Połączą ulicę Pokoju z 3-go Maja

JM
Ulica Pokoju zostanie połączona z ulicą 3-go Maja, a teren wokół placu Słowackiego zostanie zagospodarowany. Wszystko dzięki temu, że miasto kupiło jedną z działek.
O wykupienie działki Cieszyn starał się od dawna. Dzięki tej transakcji biegnąca niedaleko niej ul. Pokoju zostanie przedłużona i połączona z ul. 3-go Maja, i dalej jej skrzyżowaniem z ul. Stalmacha. By polepszyła się na nim widoczność, najprawdopodobniej w przyszłości zostanie ono przebudowane.

To w istotny sposób powinno ułatwić połączenia komunikacyjne, ale też pomóc w zagospodarowaniu terenu wokół placu Słowackiego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Antoniego Osuchowskiego. - Obecnie mamy tam do czynienia z dość ruchliwą drogą. Jej zamknięcie umożliwi lepsze wyeksponowanie zieleni oraz być może uzyskanie dodatkowych miejsc parkingowych - mówi Jan Matuszek, zastępca burmistrza Cieszyna.

Matuszek ma nadzieję, że już w przyszłym roku znajdą się środki na projekt oraz realizację inwestycji.

Pokaż Cieszyn: Połączą ulicę Pokoju z 3-go Maja na większej mapie
Komentarze: (23)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

jak jesteś taki przemądrzały, to po co się tu odzywasz ? Spadaj na sesję Rady Miasta, może będziesz mógł tam gadać, chyba, że Ty już jesteś którymś radnym, a społeczna dyskusja na ten temat Ci po prostu nie pasuje.

to nie lepiej poszerzyć skrzyżowanie Bobreckiej z Korfantego?przecież w godzinach szczytu to nie ma miejsca,szególnie jak chce się skręcić w lewo,do góry na Korfantego-może rondo?,poszerzyć Bobrecką?"wąskie gardło"na Frysztackiej tuż za Jerzym,fatalna nawierzchnia.czy już w tym ratuszu nie mają innych"pomysłów"?wiem,że to może potrzebne,ale żeby tak od razu?

Liczę na to, że burmistrz nie czyta tych bredni i w sposób "arogancki" podejmie decyzję, do której ma mandat. Do dyskusji, za sprawą odrębnego mandatu ma prawo Rada Miasta, którą wybraliśmy! Na sesję rady jest wstęp wolny a tutaj „gadaj zdrów!”.

inwestycje drogowe są kosztowne dlatego trzeba je dobrze przemyśleć i skonsultować z mieszkańcami. To czy remont ul.Błogockiej miałby kosztować 13 mln jest niestety nie do zweryfikowania, a wiadomo, że w Polsce buduje się najdroższe drogi w Europie - nie wiem tylko dlaczego ? Parkingi wielopoziomowe są bardzo potrzebne, ale oczywiście nie w samym centrum miasta. O tym wszystkim powinni być informowani mieszkańcy najlepiej na społecznej debacie zanim coś "władza" zdecyduje, a nie post factum, jak to najczęściej w Cieszynie bywa, bo to bardzo zły i konfliktogenny obyczaj.

Można wiele rzeczy zrobić dobrych w Mieście. Burmistrz ma do tego nasz mandat. To nie znaczy że musi wszystkie swoje pomysły uskuteczniać. Powinniśmy twardo mówić nie dla kontrowersyjnych decyzji. Panu Burmistrzowi radzę nieco wsłuchiwać się w głosy z ulicy. Nie każdy jest głosem zniewagi. Miasto to organizm. Nie można tu dziubnąć, tam skubnąć, a tam zamnknąć przedszkole. Można odkurzać ulicy w godzinach szczytu. Tylko: po co? Można to czynić przed szczytem lub nieco po nim. Miasto funkcjonuje 24 godziny. Jego obsługa nie musi być na jedną zmianą. Nawet nie powinna. Jak się komuś to nie podoba to niech się zwolni i jedzie na Wyspy. Tam mu pokażą jak dla Miasta trzeba zasuwać.

Wydaje mi się, że specjalnie podaje się astronomiczne, wydumane koszty remontu Błogockiej, by tego nie zrobić. Zawsze to jakies usprawiedliwienie tym bardziej, gdy tłumaczy się, ze za te pieniądze zrobimy coś innego. Moze wobec tego przejrzeć ruch na innych ulicach i te o małym ruchu pozamykać, szczególnie jak zacznie się psuć? Rozważanie, czy remontować Błogocką, czy wybudować parking wielopoziomowy jest bez sensu bo nawet gdyby nie było osuwiska parkingu by nie wybudowano - to temat zastępczy.

trzeba mieć nieźle ......!!!!

Może w trakcie robót drogowych na terenie w/w działki dowiemy się ile prawdy było w ustnych przekazach Cieszyniaków starszego pokolenia o podobno/ pogrzebanych tam ofiarach UBp . / który po wojnie urzędował w Osuchu....../

Ciekawe kto był poprzednim właścicielem działki i czy miał powiązania z ratuszem?

Proponuję 2 nowe ronda: 1wsze na skrzyżowaniu Nowa Ulica - Limanowskiego - Pokoju, 2gie na skrzyżowaniu Nowa Ulica - 3go Maja! Nazwy rond są oczywiste - Szczurka i Matuszka!

a czy nie lepiej byłoby pójść dalej i zmienić Limanowskiego w 1 kierunek (w dół)? w ten sposób można by zrobić parking poprzeczny/ukośny zamiast równoległego na całej ulicy koło parku pokoju.
mam również ogromną nadzieję, że powstająca ulica na trasie Pokoju-3 Maja będzie 2 kierunkowa - to odciążyłoby ruch na Limanowskiego i Górnym Rynku...

Masz rację. Policja,gazownia,elektrownia są daleko od centrum, to i inne "firmy" mogłyby się tam przenieść

ścisłego centrum i po sprawie. Wjazd tylko dla zaopatrzenia i służb oraz niepełnosprawnych. Kto jedzie do pracy bądź na zakupy parkować pod Zamkiem, na Sarkandra itd.

Tłok można likwidować. Można np. dążyć do lokowania instytucji poza Centrum. Cieszyn, proszę bardzo. Ostatnimy laty w mieszczańskie Centrum i okolice domontowano kilka instytcji, banków, kancelarii, które spokojnie mogły by funckjonować nieco dalej. Tu kłania się lokalna polityka która winna sprzyjać temu, choćby np. zmiananmi opłat lokalnych. Tak mamy np. ZUS pod którym i w pobliżu którego zaparkować niesposób. Efekt założenia że emeryci i renciści nie mają samochodów. A co ze składkowiczami. Jest internet ale Gmina nic nie zrobiła aby dostęp do niego był na poziomie potrzeb. Wydziały UM i Starostwa o największej liczebnosci interesantów, bez mozliwości postoju. Już nie mówię o "tylko dla pracowników" bo to nie tylko śmieszne. Skarbówka mogła by spokojnie działać na obrzeżach Miast

Tak budujmy od razu parkingi 50 poziomowe, żeby do juz zakorkowanego Cieszyna wjechało 200% więcej aut niż teraz. Za niedługo będzie już za późno jak wszyscy obudzą się z ręką w nocniku kiedy nasz gród będzie tak zakorkowany jak Warszawa i co wtedy. Wtedy to nawet plan o którym mowa w temacie nie pomoże...

naprawa ul.Błogockiej z zabezpieczeniem przed osuwaniem się ziemi miałaby kosztować 13 milionów złotych, a ruch na niej taki sobie, więc może lepiej te pieniądze przeznaczyć na parking wielopoziomowy, co ?

...kapitalizm i święte prawo własności ! Władze od lat się starały, wreszcie się udało. Jak w takim tempie będziemy usprawniać miasto z powodu czyjegoś widzimisię i interesu, to może za 100 lat doczekamy się poprawy :)

A pieniędzy na remont ulicy Błogockiej nie ma!

Ja mam jeszcze jedną propozycję.. gdyby z Kurzego Targu zrobić zjazd do ulicy Michejdy to byłby miszcz

Dobry pomysł. Zamykać ruchliwe ulice i eksponować zieleń. Greenpeace się cieszy. Można by rozważyć zamknięcie Bielskiej. To naturalna enklawa zieleni

jasne, że nie lepiej

Tylko po co? Nie lepiej budować parkingi małe dwupoziomowe nawet na tej małaj dzieałce.

Słuszna decyzja.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama