, piątek 23 luty 2024
W Cieszynie działa już System Informacji Przestrzennej
System Informacji Publicznej to projekt, którego głównym celem było stworzenie aktualnej bazy danych przestrzennych Cieszyna. fot. ARC Dodaj do Facebook

W Cieszynie działa już System Informacji Przestrzennej

JAKUB MARCJASZ
Plan zagospodarowania przestrzennego, aktualne oferty inwestycyjne, sieć i rozkład jazdy autobusów, czy obiekty gastronomiczne i noclegowe - to tylko kilka z przykładów informacji, które teraz będzie można znaleźć w jednym miejscu w sieci. Cieszyński System Informacji Przestrzennej już funkcjonuje.
System Informacji Publicznej to projekt, którego głównym celem było stworzenie aktualnej bazy danych przestrzennych Cieszyna, czyli informacji o przestrzeni geograficznej miasta i stanu jego zagospodarowania.

W efekcie nad Olzą dostęp do informacji publicznej ma być lepszy, działania miejscowej administracji szybsze, a wiedza mieszkańców na temat swojego miasta jeszcze pełniejsza.

- System powinien usprawnić wydawanie pewnych decyzji i rozstrzygnięć - mówi Arkadiusz Skowroński, naczelnik Wydziału Strategii Rozwoju Miasta.

To nie jedyne korzyści, jakie mają odnieść mieszkańcy. Dzięki SIP, nie wychodząc z domu, będą mogli zapoznać się między innymi z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, siecią komunikacyjną miasta, rozkładem jazdy autobusów, czy informacją na temat okręgów wyborczych lub lokalizacji lokali wyborczych. Na mapach zaznaczono również punkty usługowe, gastronomiczne, czy noclegowe. Inwestorzy natomiast zapoznać mogą się z aktualnymi ofertami jakie czekają na nich w mieście.

- To jedyny taki system w Polsce z tak bogatą ilością informacji dostępnych zarówno dla urzędników, jak i osób z zewnątrz: mieszkańców czy inwestorów - dodaje Skowroński.

Więcej informacji na temat Sytemu Informacji Przestrzennej znajdziesz tutaj.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to dziecko burmistrza Ficka i jego zastępcy Cybulskiego.Wielka chwała im za to! Oby następcy zostawili po sobie równie chwalebne dokonania!!!

oczywiście poniższe komentarze jak zawsze merytoryczne i odnoszące się do artykułu. Co do samego systemu - super sprawa naprawdę mnóstwo informacji, wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Ciekawe czy informacje będą na bieżąco aktualizowane.

system kontroli publicznej nad działalnością samorządu

pierwszy w Polsce opłacany sowicie przez podatkowe glony Zamek Kiczu i Koterii

prosta stronka z informacjami, które tam powinny się były znaleźć już co najmniej kilka lat temu. I założę się, że jak z każdą niemal cieszyńską strona samorządową będą teraz problemy z aktualizacją.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama