, wtorek 5 marca 2024
Więcej miejsc parkingowych na Cienciały i Korfantego
Wzdłuż ulicy Korfantego w Cieszynie maja powstać miejsca parkingowe. fot. BŚ Dodaj do Facebook

Więcej miejsc parkingowych na Cienciały i Korfantego

Więcej miejsc parkingowych na Cienciały i Korfantego

- Wzdłużne, nieekonomiczne miejsca parkingowe zostaną zastąpione ukośnymi miejscami do parkowania - informuje Swakoń. fot. BŚ

- Kilkanaście dodatkowych miejsc parkingowych powstanie na ulicach Cienciały i Korfantego - zapowiada Adam Swakoń, wiceburmistrz Cieszyna. Niedawno w Cieszynie uruchomiono nowe miejsca parkingowe. Kierowcy mogą zostawić swoje auta na ulicy 3 maja i Ratuszowej.
Centrum miasta, osiedla mieszkaniowe, dojście do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy innych placówek jest mocno utrudnione. Wszystko przez niewystarczającą liczbę miejsc do zaparkowania samochodów.

W rejonie ulic Cienciały i Zaleskiego wymieniana jest kanalizacja, ulice doczekają się także nowej nawierzchni. Miejski Zarząd Dróg z kolei we własnym zakresie wykonuje remont chodnika. - Przy okazji tych robót dotychczasowe wzdłużne, nieekonomiczne miejsca parkingowe zostaną zastąpione ukośnymi - informuje Swakoń.


- Na ukończeniu jest projekt, dzięki któremu na ulica Korfantego, od starych świateł do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, będziemy mogli wyznaczyć dodatkowe miejsca parkingowe, podobne do tych na ulicy 3 Maja - zapowiada wiceburmistrz.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

ja jeżdżę tam codziennie i nikt mnie nie zahaczył... Może przestań jeździć pod prąd

tu nie chodzi o to czy ktoś ma problem z jeżdżeniem,czy nie(rowerem też się ciężko jeździ po Cieszynie nie tylko ze wzgl.na teren,stan ulic,ale na coraz to większe chamstwo zmotoryzowanych-też jeżdżę rowerem,bo i taniej"wychodzi"i nawet czasem szybciej) .taka jest niestety prawda.xyz ma rację co do tego pożal się boże"parkingu".sam miałem wiele razy sytuację,kiedy jadąc"pod górkę"o mało nie zahaczył mnie wis...,a drugim razem ciężarówa.smutne to to i straszne...wielokrotnie się zdarzało,że na zakrętach po prostu wielu się nie"wyrabiało"i kończyła się ich podróż na płocie jednych z posesji.jadąc dziś z pracy po południu mocne Słońce odbijało się na pomalowanych na czarno byłych liniach(podwójnych ciągłych).sam na chwilę straciłem orientację jak jechać?!właśnie"taniośc i byle jakoś"zagościła i w Cieszynie.jak dojdzie co do czego to odpowiadać będzie kierowca-normalka(sprawca stłuczki,wypadku?),a jakiś urzędas w MZD(myśleniem,czynami jest jeszce w epoce wczesnego Gomułki),który pewnie nie ma w ogóle PJ,bądź malutko jeździ, wymyśla take oto"potworki",policja,kolejny urzędas z UM,pewnie jeszce ktoś z"rodzinki"pomaluje byle jak pasy,zamaluje na czarno stare to oni to zakceptują(zatwierdzą)-bo to je dobre:),a ten co spowoduje wypadek i tak dostanie"zwyżkę"w ubezpieczalni,dostanie parę pkt ,mandacik i straci niepotrzebnie i tak zszarpane nerwy.a je to!!!

No to teraz już nie ma Ficka! Będzie światowo i po europejsku?! Ha,ha,ha.

masz problem z jeżdżeniem autem po mieście? przesiądź się na rower

W całej Europie parkingi i ruch w centrum miast jest zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, tylko u nas przez trzy kadencje psB. (pożal sie Boże) burmistrza Ficka nic nie wychodziło nawet z tak prostymi sprawami jak malowanie skośnych pasów na jezdni...

Czy ktoś z inwestorów opisanej "demolki" - remontu w/w ulicy widziaj jak został położony asfalt ? Jeszcze nie widziałem takiej fuszerki- wyboje na nowej nawierzchni, chodniki i krawężniki rozjeżdżone koparkami zostały tak jak były- asfalt w odległości kilkunastu centymetrów od nich.gdyby tak wykonano robotę np w centrum - nikt by tej firmie (Eur..ia) nie zapłacił. okazuje się że publiczne środki - jak za komuny są NICZYJE

no właśnie.3-go maja jeżdżę codziennie.tam na tym zakręcie może być ciekawie...

"Kilkanaście dodatkowych miejsc parkingowych powstanie na ulicach Cienciały i Korfantego"- i rozumiemy, że to rozwiąże problem miejsc parkingowych w mieście??? Ile już było dywagacji o parkingach podziemnych czy piętrowych? Łatwo było oddać część terenu (myjnia) parkingu na Michejdy za gotówkę (łatanie dziury budżetowej??) i przekreślić istniejącą "od zawsze" koncepcję umieszczenia tam parkingu wielopoziomowego. Teraz kilkanaście miejsc dadzą i chcą oklaski zbierać... brak już sił. A może powrót do koncepcji parkingu na Katowickiej (za cmentarzem). Był on lansowany przez byłego burmistrza (chciał być tam parkingowym ?) - tylko dla kogo miał być ten parking ?? raczej nie dla mieszkańców miasta ani dla turystów - to by był ewenement na skalę światową. Owszem, parkingi buduję się poza centrum - ale w skali Cieszyna "poza centrum" to już jest ul.Michejdy, parking przy Dojazdowej, czy 3-go Maja (plac przy K.Miarki). W naszej skali "za cmentarzem" jest jak 10 km dalej. Parking podziemny pod rynkiem możemy raczej zapomnieć (w ratuszu nie chcą chwytać byka za rogi tylko spokojnie do emeryturki odbimbać swoje).

Zaleskiego

prawie codziennie jeżdżę tamtędy do pracy... ale swojego auta za żadne skarby w tym miejscu nie postawię... jakoś na siłę zwiększają ilość miejsc parkingowych a ile miejsc ubyło po remoncie Placu Dominikańskiego ?? Tajemnica poliszynela :)

Dziwne że Policja i stosowne służby pozytywnie zaopiniowały parking na 3- Maja. Do obrońców tej lokalizacji :Proponuję wyminąć się z 1. autobusem, 2. tirem 3. każdym innym pojazdem jadącym nieco szybciej / oczywiście w ramach dozwolonej prędkości/ . Każdy z wymienionych narusza linię ciągłą- bo inaczej się nie da + za niedługo śnieg i zobaczymy ile tam będzie stłuczek. Nic dodać nic ująć- ten "Parking" stanowi realne zagrożenie dla ruchu- pogratulować pomysłodawcom. Ma za to jedną niepodważalną zaletę- był tani w wykonaniu / równowartość ceny wiadra farby, pędzla i dniówki malarza/ no i oczywiście honorarium projektanta!/

niestety, to wszystko to tylko półśrodki o wątpliwej skuteczności, a na pewno utrudnią przejazd tymi ulicami, szczególnie Korfantego. Wreszcie władza powinna pomyśleć o sensownym, długofalowym rozwiązaniu, bo bez niego za chwilę się w mieście udusimy z braku miejsca i nadmiaru spalin !

parkingi,parkingi...poczekamy do pierwszego śniegu lub gołoledzi na 3-go maja,na zakręcie przy dawnym amfiteatrze.życzę powodzenia.

Może ktoś wpadnie na pomysł, żeby cała ulica Cieńciały była jednokierunkowa, z wyjazdem na ul. Bielską obok Interbudu, gdzie jest jeden kierunek ruchu, tylko w odwrotną stronę.

pisałem już o tym przy okazji newsa a wykupieniu działki i planach połączenia ulic 3-go Maja i Pokoju. należy przekształcić ulicę Limanowskiego w 1 kierunek w dół i równoległe miejsca parkingowe zamienić na skośne. chyba dobry pomysł, nie? więcej miejsc parkingowych w ścisłym centrum + odciążenie ruchu na Limanowskiego i Górnym Rynku.

Nie widzę tych miejsc na Korfantego, ale mogę się mylić i w UM sobie to przemyśleli. Grunt, że burmistrz realizuje obietnice wyborcze dot. powiększenia ilości miejsc parkingowych. Małymi kroczkami, ale jednak.

na korfantego będą sie przecież korki tworzyć przy wyjeżdżaniu z tego parkingu

przepraszam, miala być ulica Cienciały

Ciekawe jak będzie wyglądał przejazd dwukierunkową ulicą Zalewskiego, gdy auta bedą stały ukośnie? Chyba, że zabierze się trochę trawnika, lub też zlikwiduje się 1,5 m chodnik, lub tez przesunie mur cmentarza?!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama