, środa 26 czerwca 2024
Gmina Cieszyn na czwartym miejscu
Cieszyn znalazł się w gronie liderów zestawienia. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Gmina Cieszyn na czwartym miejscu

red./mat.pras.
Gmina Cieszyn zajęła czwarte miejsce w Rankingu Samorządów 2017 najlepiej wykorzystanych funduszy unijnych.

23 listopada w Jarocinie odbyła się gala wręczenia nagród w Rankingu Samorządów 2017 najlepiej wykorzystanych funduszy unijnych, który już po raz trzynasty przygotowała redakcja „Rzeczpospolitej”. Zestawienie przygotowywane zostało w podziale na trzy główne kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Cieszyn za najlepsze wykorzystanie środków unijnych w kategorii „gminy miejskie i miejsko-wiejskie” (jest ich blisko 850) znalazł się w gronie liderów zestawienia. Zajęcie przez Gminę Cieszyn 4 miejsca - wskazuje na mnogość podejmowanych przez lokalne władze działań, na polu funkcjonowania gminy. Ponadto obrazuje prace samorządu wyróżniającego się w przestrzeni wykorzystania środków unijnych, dbającego o kondycję finansową, współpracującego z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi oraz stale podnoszącego jakość świadczonych usług.

W rankingu samorządów pozyskujących dotacje z Unii Europejskiej w kategorii „gminy miejskie i miejsko-wiejskie” wykorzystane zostały dane z Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju. Zestawienie powstało na podstawie informacji o przychodach z funduszy UE oraz na podstawie wielkości przyznanego samorządom wsparcia unijnego z krajowych i regionalnych programów operacyjnych na lata 2014–2020.

Gmina Cieszyn zdobyła w rankingu 81,88 punktów, ustępując tylko Gminom: Uniejów (woj. łódzkie 97,91 punktów), Krynica Morska (woj. pomorskie 93,75 punktów), Nowa Sól (woj. lubuskie 81,9 punktów).
Cieszyn znalazł się również w gronie laureatów ogólnego Rankingu Samorządów 2017 - zajmując na tle „gmin miejskich i miejsko-wiejskich” województwa śląskiego wysokie piąte miejsce z punktacją 53,48 punktów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama