, poniedziałek 15 lipca 2024
Most na Łyska jak malowany
Zakończenie prac nastąpiło w dniu 7 grudnia br. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Most na Łyska jak malowany

red./mat.pras.
Most na Łyska jak malowany

Powiat Cieszyński zakończył kolejną inwestycję drogową - przebudowę mostu nad ciekiem Młynówka w ciągu Al. Jana Łyska w Cieszynie w rejonie skrzyżowania z ul. Bolko Kantora.

Zadanie inwestycyjne obejmowało rozbiórkę istniejącego mostu nad ciekiem Młynówka w ciągu Al. Łyska, budowę nowego mostu nad ciekiem Młynówka w ciągu Al. Łyska oraz kładki pieszo-rowerowej. W razach zadania poszerzono również odcinek chodnika, przebudowano skrzyżowanie z ul. Bolko Kantora oraz zamontowano bariery ochronne na moście i balustrady na kładce pieszo-rowerowej. Budowa odcinka kanalizacji deszczowej. Do zadania wlicza się budowa odcinka kanalizacji deszczowej oraz budowa wylotów brzegowych W1 i W2 do rzeki Puńcówki, a także przebudowa uzbrojenia techniczne kolidującego z inwestycją (sieć teletechniczna i gazowa).
Wartość umowna zadania wyniosła nieco ponad milion zł, z czego ponad 0,5 mln zł stanowią środki pozyskane z budżetu państwa ze środków z Rezerwy Subwencji Ogólnej, a resztę po połowie wyłożą Powiat i Miasto Cieszyn - mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Wykonawcą robót była firma Zakład Budowlany „MOST-BUD” Eugeniusz Klimczak z Bielska-Białej, a nadzór Inwestorski sprawowała firma R.H.KONtrakt mgr inż. Rafał Heller ze Skoczowa. W dniu 21 czerwca odbyło się przekazanie placu budowy w/w zadania, a zakończenie prac nastąpiło w dniu 7 grudnia br. Jednostką prowadzącą inwestycję był Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama