, niedziela 1 października 2023
Czas zmian, czyli Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie
Kilkaset osób codziennie będzie miało możliwość skorzystania z seminariów poruszających różnorodną tematykę. fot: Ryszard DuławaDodaj do Facebook

Czas zmian, czyli Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

AK
Czas zmian, czyli Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

Spotykają się tutaj trzy, czasem nawet cztery pokolenia wiernych, którzy co roku przyjeżdżają do Dzięgielowa. fot. mat. pras.

W sobotę rozpoczyna się Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. To otwarta impreza o charakterze ekumenicznym, która odbędzie się już po raz 64, tym razem pod hasłem: "Czas zmian”.

- Zaproszenie na spotkania skierowane jest zarówno do dzieci, jak również młodzieży oraz dorosłych. Będą m.in. dyskusje, które mogą wielu zaskoczyć. Już w pierwszą niedzielę 7 lipca o państwie i prawie w Bożym planie porozmawiają europosłowie: prof. Jerzy Buzek i Michał Kamiński; radny Sejmiku Śląskiego, Janusz Buzek; ks. dr hab. Marcin Hintz i ks. red. Kazimierz Sowa - mówi Bożena Giemza z Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Kilkaset osób codziennie będzie miało możliwość skorzystania z seminariów poruszających różnorodną tematykę. - To miejsce odpręża, pozwala się wyciszyć, zapomnieć o problemach. Chociaż nie jestem ewangeliczką, to lubię tu przyjeżdżać. Co roku spędzam kilka dni na Tygodniu Ewangelizacyjnym. Tutaj czuje się niesamowitą atmosferę bliskości z Bogiem, nieważne jakiej jest się wiary - mówiła jedna z uczestniczek zeszłorocznych spotkań. Tydzień Ewangelizacyjny ma tradycję rodzinną. Spotykają się tutaj trzy, czasem nawet cztery pokolenia wiernych, którzy co roku przyjeżdżają do Dzięgielowa. Wielu z uczestników specjalnie tak planuje wakacje, swoje urlopy, by móc uczestniczyć w tym wydarzeniu.

W programie m.in. koncert z przesłaniem - Lazy Leg, Fragua, Zespół Projekt, October Light (Chorwacja), Zespół CME, spektakl dla dzieci "Księżniczka i rycerz” Teatru Dobrego Serca z Warszawy, Państwo i prawo w Bożym planie, panel dyskusyjny z gośćmi ze świata polityki, mediów, nauki i kościoła, panele dyskusyjne, wspólne śpiewy, rozmowy, warsztaty.

Więcej o programie każdego dnia na stronie. Spotkania ewangelizacyjne  o godz. 17.00 transmitowane będą na stronie. Organizatorem imprezy jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (CME).

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W ubiegłym roku 43% podatników zdecydowało się przekazać 1% należnego podatku dochodowego wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP). Dało to kwotę 457,3 mln zł. Niestety, niektóre fundacje pieniądze uzyskane z odpisu wydają na reklamę, siedziby i wynagrodzenia pracowników. Fundacja „Rosa” z pozyskanej z 1% bardzo dużej sumy – aż 6,7 mln zł – niemal połowę wydała na kampanię informacyjno-reklamową. Pieniądze, które podatnicy chcieli przekazać na rozwój i edukację społeczeństwa oraz wsparcie potrzebujących, zasiliły budżet jakiejś komercyjnej firmy reklamowej. Z Fundacji Godne Życie żyje cała rodzina jej założyciela. Fundacja Kidprotect.pl była regularnie okradana przez prezesa/fundatora. Fundacja Pomocy Dzieciom „Maciuś” wpłaty z 1% zamiast na dożywianie dzieci przekazywała do Szwajcarii.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama