, poniedziałek 15 sierpnia 2022
63. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie
W czasie imprezy, która ma charakter otwarty, w różnej formie przedstawiane będą tematy, które dotyczą przede wszystkim relacji międzyludzkich i wiary chrześcijańskiej. fot: Ryszard DuławaDodaj do Facebook

63. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

AK, mat. pras.
7 lipca w Dzięgielowie rozpocznie się 63. Tydzień Ewangelizacyjny. Uczestnikami tego ogólnopolskiego wydarzenia będą zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Hasło "Tu chodzi o miłość", będzie towarzyszyć całemu programowi Tygodnia.

Jest to największa akcja ewangelizacyjna w Europie Wschodniej. Co roku w Tygodniu Ewangelizacyjnym, w Dzięgielowie uczestniczy kilkaset osób, które przyjeżdżają tu z całej Polski. Każdego dnia odwiedza Dzięgielów około 3000 osób, dojeżdżających głównie ze Śląska. W programie dla dzieci codziennie bierze udział około 400 dzieci.

- Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie jest naszą największą otwartą imprezą ewangelizacyjną, adresowaną do wszystkich osób, niezależnie od wieku i wyznania - mówi Bożena Giemza z Centrum Misji i Ewangelizacji i dodaje, że program realizowany jest w kilku blokach: wykłady biblijne, warsztaty, seminaria, spotkania ewangelizacyjne i koncerty z przesłaniem. - Tydzień jest miejscem, gdzie można odkrywać, kim jest i jaki jest Jezus Chrystus. Jego osobę, ponadczasowość, realność, Jego Słowo-Biblię i Jego plan dla każdego człowieka - dodaje Giemza.

W organizację Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie zaangażowanych jest ponad 200 wolontariuszy. Wśród osób prowadzących poszczególne części programu, są przedstawiciele różnych specjalności m.in.: duchowni, pedagodzy, biznesmeni, lekarze, nauczyciele, artyści.

W czasie imprezy, która ma charakter otwarty, w różnej formie przedstawiane będą tematy, które dotyczą przede wszystkim relacji międzyludzkich i wiary chrześcijańskiej. - Oczywiście chodzi o miłość Pana Boga do człowieka, bo to podstawa. Ale też o naszą wzajemną relację, bo bez niej trudno żyć - tłumaczy Paweł Gumpert, koordynator kampanii ewangelizacyjnych Centrum Misji i Ewangelizacji. 


Wykłady, seminaria, warsztaty, cykle społeczne, spotkania i koncerty z przesłaniem. To wszystko od 7 do 15 lipca, przez 9 dni, pod namiotami. Codziennie usłyszymy Doris Schulte, kanadyjską wykładowczynię, polskie teolożki Annę Olek i Dorotę Fenger oraz seminarzystów i wykładowców z całego kraju i z zagranicy.
 
Spotkania ewangelizacyjne  o godz. 17.00 transmitowane będą na stronie. Organizatorem imprezy jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (CME).

Więcej informacji znajdą państwo tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama