, niedziela 2 października 2022
Dzięgielów: Ekumenicznie po raz 62
Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny odbędzie się w dniach 2-10.07.2011. fot. materiały prasowe Dodaj do Facebook

Dzięgielów: Ekumenicznie po raz 62

Prawie 3000 osób codziennie uczestniczyło w ubiegłorocznych wykładach biblijnych, spotkaniach ewangelizacyjnych, warsztatach, koncertach i seminariach. Jak będzie tym razem? Organizatorzy liczą na równie wysoką frekwencję podczas kolejnego Tygodnia Ewangelizacyjnego, który rusza już 2 lipca!
Centrum Misji i Ewangelizacji już po raz 62 zaprasza do Dzięgielowa na największy Tydzień Ewangelizacyjny w Europie. Nadchodząca impreza ekumeniczna odbywa się w Dzięgielowie od 1958 roku i z każdym rokiem gromadzi coraz szersze grono zainteresowanych osób.

- Do Dzięgielowa przyjeżdżają ludzie głownie ze Śląska, ale są także osoby z Warszawy, Rawy Mazowieckiej, Czech i Mazur - komentuje Bożena Giemza, z biura organizacyjnego TE. - Staramy się, aby program Tygodnia Ewangelizacyjnego był zróżnicowany i ciekawy dla różnych grup wiekowych - dodaje.

Hasłem tegorocznego Tygodnia są słowa "Mówcie prawdę". - Komunikacja to podstawa każdej relacji. Wymaga ona otwartości, prostolinijności, uczciwości i szczerości. To cechy, które znajdują się w centrum naszego zainteresowania i związane są z życiem w prawdzie i życiem w zakłamaniu – wyjaśnia ks. Grzegorz Giemza, dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, organizującego to wydarzenie.

Inauguracyjne spotkanie dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędzie się w sobotę, 2 lipca o godz. 17.00. O stałej porze, czyli o godzinie 20.30 organizatorzy zaplanowali koncerty z przesłaniem. Kraków Gospel Choir, Luter Park, The Future, Zespół N.O.C., Hagada, Bramy nieba i płomienie piekła, ARCI to artyści którzy będą kończyć każdy dzień TE. Na zakończenie tygodnia ekumenicznego wystąpi zespół CME.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj

- Dzięgielów to magiczne miejsce, z chęcią tutaj wracam. Podczas TE nawiązałam wiele znajomości, byłam nawet wolontariuszką w Café TE, seminaria i niektóre spotkania ewangelizacyjne pomogły mi znaleźć odpowiedź na niektóre nurtujące mnie pytania - opowiada Ewa Foltyn, jedna z uczestniczek Tygodnia Ewangelizacyjnego. - Atmosfery tutaj nie da się opisać, tutaj trzeba po prostu być - dodaje.

Co najważniejsze, choć TE organizowane jest przez kościół ewangelicko-augsburski to jego tematyka skierowana jest do chrześcijan różnych wyznań. W miasteczku namiotowym, które tworzy się na ten czas w Dzięgielowie można zagrać w siatkówkę, koszykówkę, czy w ringo. Odpocząć w Café TE, kupić dobrą książkę, czy płytę z muzyką. Posłuchać naprawdę interesujących wykładów, a przede wszystkim spotkać mnóstwo życzliwych ludzi.

Portal gazetacodzienna.pl objął patronatem medialnym Tydzień Ewangelizacyjny.
Komentarze: (28)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dzigar...

któremu towarzyszy...

w Warszawie 7-8.08 będzie dawał nauki (patrz Szambala Polska) Digar Kongtrul Rinpocze, uznany za inkarnację Dżamgona Kongtrula Lodro Taje, zwanego Kongtrulem Wielkim - i to jest wiadomość warta najwyższej uwagi... niewielu jednak natura ich pomieszania oraz okoliczności pozwolą na pojawienie się w takim miejscu, życzę niektórym młodym,żeby znaleźli się w gronie, którym towarzyszy pomyślność!

3000 osób uczestniczyło w wykładach biblijnych(2010) - a jak w tym roku będzie więcej, to co to oznacza, że młodzi chcą być razem w stadzie - i wy te owieczki odławiacie dla Pana?

warunkiem koniecznym...

ludzie są konkretni i nie chcą bujać w niebiańskich obłokach - żeby być dobrym człowiekiem, religia nie jest dobrem koniecznym...

jak głęboko w de człowiek ma swój własny rozum

Kaczyńskiemu nawet w sztuczną mgłę, skoro 90% twierdzi, że wierzy w cuda w Kanie Galilejskiej i zmartwychwstanie

ja myślę po prostu, że przyzwyczajenie jest drugą naturą a skoro ktoś uwierzył w coś, co jest ogromne i zdarzają się cuda, to jego zahipnotyzowana świadomość nie potrafi opuścić tej krainy przy pomocy samodzielnego myślenia lub dokonania innego światopoglądowego wyboru - tacy ludzie są już niewolnikami wiary, którzy są statystami chrześcijaństwa, które jest takim dziwnym wspaniałym, groteskowym i dramatycznym fenomenem, wyczekującym nadaremno, niczym na Godota, swojego Jezusa, który poprowadzi akcję zmartwychwstania...co jest kosmiczną iluzją...

A boga nie ma i po co to wszystko te wszystkie jany pawły II aby was trzymać przy pysku. Nie bądźcie naiwni. Jak dalej rozmnażali się Adam i Ewcia. Czy Adam przelatywał córki czy Ewcia dawała synom. Patrzcie już pierwsza bajeczka o tzw. raju do kitu a co dalsze. I chrystuska nie było. ....

szukaj Go, póki żyjesz !

A boga nie ma i po co to wszystko...

:)

co za duch cię męczy

Biblia służy do zabijania. Dowody można mnożyć. Wystarczy nie być zaślepionym. Wystarczy chcieć ujrzeć co jest na zewnątrz. Najłatwiej schować się pod kloszem ignorancji i powtarzać jak mantrę bzdurę o jedynej prawdzie

najważniejsza jest zabawa, udawanie, że obcuje się z panem bogiem, należy zostawić...za progiem

jak zostać jasnowidzem? wystarczy...jasno widzieć!

spodziewałem się...że nie będzie łatwo z merytoryczną, rzeczową reakcją,w duchu szukania źródeł, prawdziwych źródeł trudności w pochwyceniu ducha prawdy...

kolorowe piórka nie wystarczą !

Ja dziękuję, ile sekt tyle interpretacji

już dokładnie wie co będzie na spotkaniu w Dzięgielowie ! Zatem poprosze o info : jaka bedzie pogoda w sierpniu, po ile będzie frank w pażdzierniku i może......najważniesze, jak zostać jasnowidzem ??

niestety z Prawdą, i mają jak prawił ks.Tischner, kapke prawdy, albo półprawdy albo nie napisze, bo ksiądz brzydko powiedział!

chłopie sięgnij po BIBLIĘ i sprawdź kto ma rację i kto ma PRAWDĘ ABSOLUTNĄ !

Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem Wiecznym ! Amen !
Jan 14,6
i nad czym tu medytować.
Radyjko Marysia też tak prawi !

Jak wyrwać laskę na takim spędzie? Powiedzieć że Jezus we śnie ukazał się i pobłogosławił kobiety które mi się oddają

Takiś obiektywny a innym zabraniasz mówić co myślą inni

masz alternatywę radio ma ryja,tv trwam,nikt cię nie zmusza do słuchania "prawdy propagandowej"w Dzięgielowie,a swoje przemyślenia zostaw dla siebie

czy chodzi o mówienie prawdy czy o przekaz wykładni prawdy chrześcijańskiej, która nie wytrzymuje próby czasu? - słowo prawda, to pojęcie otwarte i uniwersalistyczne a w Dzięgielowie ograniczy się to do prawdy,jednej opcji religijno-światopoglądowej... sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana,gdyż chrześcijaństwo różni się wewnętrznie na wiele prawd - niestety w Dziegielowie w roli główniej wystąpi "prawda propagandowa"

grinPISU..?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama