, czwartek 7 grudnia 2023
Absolwenci po raz kolejny zdali egzamin
Z grupy 182 osób, które zgłosiły się do akcji, krew mogło oddać 109 osób, co pozwoliło uzyskać prawie 50 niezwykle cennych litrów krwi! fot: DRDodaj do Facebook

Absolwenci po raz kolejny zdali egzamin

DR
Absolwenci po raz kolejny zdali egzamin


Absolwenci po raz kolejny zdali egzamin


Absolwenci po raz kolejny zdali egzamin

Wczoraj (2.04) już po raz 19. na Rynku w Cieszynie stanęły ambulansy do pobierania krwi, do których zostali zaproszeni tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego. „Z grupy 182 osób, które zgłosiły się do akcji, krew mogło oddać 109 osób, co pozwoliło uzyskać prawie 50 litrów krwi” - informują organizatorzy akcji „Zdaj egzamin z życia”, Katarzyna i Tomasz Piwocha.

Organizatorem XIX akcji krwiodawstwa pod hasłem „Zdaj egzamin z życia” był Oddział PCK w Cieszynie przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Jak co roku, akcja skierowana była do tegorocznych absolwentów szkół średnich powiatu cieszyńskiego. Wzięli w niej udział uczniowie 12 szkół: Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Cieszyna, Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego z Cieszyna, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego z Cieszyna, Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych z Cieszyna, Zespół Szkół Budowlanych im. Stefana Grota Roweckiego z Cieszyna, Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego z Cieszyna, Zespół Szkół Technicznych im. Pułkownika Gwidona Langera z Cieszyna, Szkoła Organizacji i Zarządzania z Cieszyna, Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Międzyświecia, Zespół Szkół Technicznych z Ustronia, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych ze Skoczowa. Z grupy 182 osób, które zgłosiły się do akcji, krew mogło oddać 109 osób, co pozwoliło uzyskać prawie 50 niezwykle cennych litrów krwi!

Oprócz uczniów zgłaszać mogły się też inne chętne osoby. Każdy krwiodawca otrzymał posiłek regeneracyjny, kupony rabatowe do partnerów akcji, brał udział w losowaniu atrakcyjnych nagród i mógł zjeść pyszną grochówkę.

To akcja, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Promuje wśród młodych ludzi postawę dzielenia się z innymi, tak cenną cząstką jaką jest krew, i nie tylko, bo podczas akcji krwiodawstwa można było zarejestrować się do banku niespokrewnionych dawców szpiku

Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje. Na Rynku można było odwiedzić szpital polowy z okresu II wojny światowej, wziąć udział w pokazach i szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, a przy okazji wydrukować Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Do akcji włączyła się aktywnie Straż Miejska w Cieszynie, która prowadziła znakowanie identyfikacyjne rowerów. Z kolei, w Domu Narodowym znajdowała się wystawa fotograficzna przedstawiająca zdjęcia z poprzednich edycji akcji i działalności PCK w latach powojennych na Śląsku Cieszyńskim.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama