, piątek 12 sierpnia 2022
Zniszczono pomnik na cmentarzu w Brzezówce
Do aktu wandalizmu doszło wczoraj, 1 listopada na cmentarzu komunalnym w Brzezówce. Pomnik dzieci nienarodzonych zniszczono oblewając czarną farbą.  fot: UG HażlachDodaj do Facebook

Zniszczono pomnik na cmentarzu w Brzezówce

UM
Zniszczono pomnik na cmentarzu w Brzezówce

Do aktu wandalizmu doszło wczoraj, 1 listopada na cmentarzu komunalnym w Brzezówce. Pomnik dzieci nienarodzonych zniszczono oblewając czarną farbą. Sprawą zajęła się policja.

Mimo, że rozporządzeniem rządu od soboty obowiązuje zakaz wstępu na cmentarze, w Brzezówce właśnie na cmentarz udało się wejść wandalom. O sprawie poinformował i skomentował ją wójt Hażlacha.

- O ile mogę zrozumieć całą złość i bezradność wobec tego, co dzieje się wokół nas. To nie mogę pojąć komu i czemu miał służyć ten akt wandalizmu na cmentarzu komunalnym w Brzezówce…

Kochani ten pomnik (ufundowany przez hażlaską firmę „IKONA”) jest dla wielu z nas miejscem symbolicznym, gdzie przychodziliśmy zapalić znicz i pomodlić się za dzieci nienarodzone.

Wiele osób zaangażowało się aby to miejsce powstało. Niestety wczoraj (może data nieprzypadkowa) jeden szczeniacki wybryk to wszystko przekreślił. Jakim trzeba być człowiekiem aby pod osłoną nocy wylać farbę na „ Pomnik Dzieci Nienarodzonych”, być może niszcząc go bezpowrotnie – czytam na stronie facebookowej Wójta Hażlacha Grzegorza Sikorskiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama