, sobota 18 maja 2024
Apel Starosty Cieszyńskiego o pomoc w wsparciu kadr w Domach Pomocy Społecznej
Niełatwa obecnie sytuacja epidemiologiczna (COVID-19) w całym kraju, mająca bezpośrednie przełożenie na teren naszego Powiatu, doprowadziła do sytuacji, w której w najbliższym czasie mogą wzmóc się problemy kadrowe w Domach Pomocy Społecznej. fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Apel Starosty Cieszyńskiego o pomoc w wsparciu kadr w Domach Pomocy Społecznej

red.mat.pras.
Niełatwa obecnie sytuacja epidemiologiczna (COVID-19) w całym kraju, mająca bezpośrednie przełożenie na teren naszego Powiatu, doprowadziła do sytuacji, w której w najbliższym czasie mogą wzmóc się problemy kadrowe w Domach Pomocy Społecznej, zapewniających opiekę osobom chorym, niepełnosprawnym i w podeszłym wieku, wymagających naszej szczególnej troski.

- Z przykrością stwierdzam, że w niektórych placówkach na terenie powiatu cieszyńskiego zauważamy problemy w obsadzie personelu. Biorąc to pod uwagę, jak również prośbę przesłaną przez Śląski Urząd Wojewódzki, zwracam się do wszystkich osób dobrej woli czujących się na siłach i zainteresowanych współpracą lub wolontariatem w Domu Pomocy Społecznej z apelem, prosząc Państwa - w przypadku wystąpienia eskalacji zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w danym DPS, jak również brakiem zabezpieczenia kadry do opieki nad o zgłaszanie swoich danych kontaktowych tj. imię, nazwisko, nr telefonu na adres: sekretariat@pcpr.cieszyn.pl. Skontaktujemy się z każdym zgłaszającym, aby omówić zakres możliwych do wykonania działań- apeluje starosta Mieczysław Szczurek.

- Podkreślam, iż tylko dzięki odpowiedzialnej i pełnej zaangażowania postawie kadry Domów Pomocy Społecznej, te placówki przez cały okres trwania epidemii, pracują w sposób nieprzerwany, zapewniając podopiecznym profesjonalną opiekę i wsparcie. Należy, jednakże pamiętać, że zauważalny wzrost zakażeń koronawirusem może wpłynąć na trudności kadrowe, zwłaszcza w po-staci problemów z zabezpieczeniem prawidłowej opieki mieszkańców- podkreśla Starosta.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama