, piątek 19 sierpnia 2022
Wydział Komunikacji przyjmuje już w nowej siedzibie
Powierzchnia nowej siedziby wydziału jest prawie pięciokrotnie większa od poprzedniej, i wynosi około 1000 m kw. fot: UMDodaj do Facebook

Wydział Komunikacji przyjmuje już w nowej siedzibie

UM
Wydział Komunikacji przyjmuje już w nowej siedzibie


Wydział Komunikacji przyjmuje już w nowej siedzibie


Wydział Komunikacji przyjmuje już w nowej siedzibie


Wydział Komunikacji przyjmuje już w nowej siedzibie


Wydział Komunikacji przyjmuje już w nowej siedzibie

W niedzielne popołudnie, 13 września odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby Wydziału Komunikacji. Od poniedziałku, 14 września Wydział Komunikacji przyjmuje swoich klientów w Cieszynie, przy ulicy Granicznej 79.

Mieszkańcy dojeżdżający do nowej siedziby samochodem mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu. Natomiast ci, którzy nie mają własnego środka transportu, mogą dojechać bezpłatną komunikacją powiatową. Nowa linia ruszyła z dniem otwarcia Wydziału Komunikacji w Boguszowicach. Na niepełnosprawnych klientów czeka podjazd, a co najważniejsze wszystko znajduje się na jednym poziomie.

Powierzchnia nowej siedziby wydziału jest prawie pięciokrotnie większa od poprzedniej, i wynosi około 1000 m kw.

Można więc śmiało powiedzieć, że mieszkańcy powiatu doczekali się wydziału urzędu na miarę XXI wieku. Klienci do dyspozycji mają dużą przestrzeń z naturalnym światłem, tzw. boksy zapewniające dyskrecję i wygodę przy załatwianiu spraw, oraz poczekalnię. Brak tylko kącika dla dzieci, które podróżując często z rodzicami, w takich miejscach skazane są na nudę.

W poczekalni wydziału warto zwrócić uwagę na galerię herbów gmin. Wykonane techniką koronki przez Danutę Simoni z Cieszyna zaprojektował Józef Golec.
Prace zanim trafiły na ścianę nowej siedziby prezentowane były na wystawach w Cieszynie, Cisownicy, Goleszowie, Ustroniu, Sopocie, Gdańsku, Białym Stoku, Łodzi, Krakowie oraz w Danii.

To już trzecia przeprowadzka Wydziału Komunikacji w Cieszynie. Pierwsza siedziba mieściła się na ul. Szerokiej. Pracownicy mierzyli się wtedy z ciasnotą, a zmieniające się przepisy i obowiązek wymiany praw jazdy z papierowych na laminowane powodował długie kolejki i sporo problemów. Po wielu apelach mieszkańców zaplanowano nową siedzibę i większe pomieszczenia na ul. Bobreckiej. Obecna nowa lokalizacja kolejny raz wymuszona jest przez rosnącą ilość klientów.

Nowe numery telefonów Wydział Komunikacji w Cieszynie:

 • Informacja: (33) 47 09 500, (33) 47 09 501
 • naczelnik: Dariusz Tessar tel. (33) 47 09 502
 • kierownik Referatu Prawa Jazdy: Wioleta Witek tel (33) 47 09 503
 • kierownik Referatu Rejestracji Pojazdów: Heller Łukasz tel. (33) 47 09 504
 • referat Prawa Jazdy: tel (33) 47 09 508
 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama