, wtorek 21 maja 2024
Cieszyn: Za parkowanie zapłacisz aplikacją
Płatność za parkowanie za pomocą aplikacji mobilnej to kolejny etap rozwijania udogodnień w Strefie Płatnego Parkowania w Cieszynie.  fot: UMDodaj do Facebook

Cieszyn: Za parkowanie zapłacisz aplikacją

red.mat.pras.
W Cieszynie za parkowanie można już zapłacić za pomocą aplikacji moBilet. Rozwiązanie to ułatwia korzystanie ze Strefy Płatnego Parkowania.

Płatność za parkowanie za pomocą aplikacji mobilnej to kolejny etap rozwijania udogodnień w Strefie Płatnego Parkowania w Cieszynie. Pod koniec 2019 r. wprowadzono możliwość opłacania czasu za parkowanie za pomocą karty bankomatowej. Od początku września opłatę można uiścić korzystając ze smartfona.

Aplikacja moBILET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego systemu wnoszenia opłat za Strefę Płatnego Parkowania. Daje kierowcom możliwość zakupu biletu parkingowego zawsze i wszędzie (24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu), bez konieczności szukania parkomatu czy posiadania gotówki na jego zakup. Opłacając postój rozliczamy się za rzeczywisty czas parkowania, a dzięki funkcji przedłużania parkowania, nie musimy wracać na parking, by dokupić kolejny bilet.
Cała obsługa odbywa się za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu graficznego. Aplikacja moBILET dostępna jest za darmo na wszystkie telefony komórkowe (systemy Andorid, iOS). Aplikacja dostępna jest w dedykowanych sklepach dla danego systemu. Dla użytkowników, którzy nie posiadają możliwości zainstalować aplikacji w telefonie, został uruchomiony kanał SMS, dzięki któremu można zakupić bilet w Strefie Płatnego Parkowania. Aplikacja jest znana mieszkańcom Cieszyna. Od dłuższego czasu za jej pomocą można kupić bilet w komunikacji miejskiej.

Zasady użytkowania:

Główną zasadą działania moBILET jest elektroniczna portmonetka (prepaid). Każdy użytkownik podczas rejestracji otrzymuję indywidualny rachunek, z którego realizowane są transakcje. Istnieje możliwość wykonywania zakupów bezpośrednio z karty płatniczej.
Podczas płatności kartą system blokuję kwotę niezbędną do pokrycia parkowania, a w przypadku wcześniejszego zakończenia, niewykorzystane środki zostają zwrócone. Użytkownik samodzielnie z poziomu aplikacji może wybrać najwygodniejszą dla niego formę płatności. W celu dokonania wpłaty na konto użytkownik może skorzystać z tradycyjnego przelewu bankowego, karty kredytowej, szybkiego e-transferu poprzez panel użytkownika lub bezpośrednio z aplikacji mobilnej (usługa dostępna na wybranych platformach).

Jak zostać użytkownikiem systemu moBILET?

Możliwa jest prosta jednorazowa i bezpłatna rejestracja poprzez aplikację mobilną, SMS lub
na www.mobilet.pl.
Wystarczy pobrać aplikację poprzez dedykowany sklep oraz zarejestrować się podczas pierwszego uruchomienia.

Rozpoczęcie parkowania - procedura aktywacji biletu parkingowego:

 • uruchomienie aplikacji
 • wybór okresu ważności biletu
 • zatwierdzenie wybranego biletu
 • kierowca otrzymuje potwierdzenie rozpoczęcia naliczania czasu postoju
 • bilet zostaje zapisany w pamięci aplikacji na telefonie, dzięki czemu można go wyświetlić w dowolnym momencie

  Wszystkie niezbędne informacje dotyczące płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania znajdują się na stronie internetowej: www.mobilet.pl

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama