, piątek 19 lipca 2024
Otwarcie nowej sceny w Teatrze Cieszyńskim
Premierowe przedstawienia zostaną zaprezentowane na nowej scenie kameralnej w podziemiach teatru, która odtąd stanie się sceną domową “Bajki”. fot: Karin DziadekDodaj do Facebook

Otwarcie nowej sceny w Teatrze Cieszyńskim

Małgorzata Bryl-Sikorska / Blog “Teatr to my”
Otwarcie nowej sceny w Teatrze Cieszyńskim

Premiera polskojęzyczna “Wielkiej bajki policyjnej” będzie miała miejsce 17 października, z kolei “Hobbita” – 6 listopada.

We wrześniu Scena Lalek “Bajka” Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zainauguruje rok artystyczny dwiema premierami. Przedstawienia zostaną zaprezentowane na nowej scenie kameralnej w podziemiach teatru, która odtąd stanie się sceną domową “Bajki”.

Scena Lalek “Bajka” zagra we wrześniu dwie premiery. Już 21 września lalkarze zaprezentują “Wielką bajkę policyjną” (“Velkou policejní pohádku”) Karla Čapka w reżyserii Víta Bruknera. Z kolei 25 września odbędzie się premiera “Hobbita” J. R. R. Tolkiena w reżyserii Pavla Gejguša. Oba przedstawienia zostaną zaprezentowane w czeskiej wersji językowej. Premiera polskojęzyczna “Wielkiej bajki policyjnej” będzie miała miejsce 17 października, z kolei “Hobbita” – 6 listopada.

Obie premiery odbędą się w nowej przestrzeni Małej Sceny, która po długich i wymagających pracach budowlanych powstała dzięki staraniom samorządu województwa morawsko-śląskiego, zarządcy Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Powstała w byłej kotłowni nowa scena rozpocznie swoją działalność od wspomnianej premiery bajki Čapka.

Jak zaznacza kierownictwo Teatru Cieszyńskiego, nowocześnie wyposażona przestrzeń teatralna stanie się dla “Bajki” sceną domową po latach ezgystowania w prowizorycznych warunkach. Mała Scena Teatru Cieszyńskiego nie będzie jednak wykorzystywana tylko do prezentacji spektakli lalkowych. W razie potrzeby będą mogły być na niej grane przedstawienia teatru alternatywnego lub inne inicjatywy artystyczne o kameralnym charakterze.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama