, niedziela 27 listopada 2022
Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach
Należy pamiętać, że w tych dniach również na Śląsku Cieszyńskim w okolicach cmentarzy następuje zmiana organizacji ruchu.  fot: UMDodaj do Facebook

Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach

U.Markowska
Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach

Okres Wszystkich Świętych oznacza duży ruch na polskich drogach, a tym samym wzmożone kontrole policjantów, które rozpoczęły się już 31 października i potrwają do 3 listopada.

Okres Wszystkich Świętych oznacza duży ruch na polskich drogach, a tym samym wzmożone kontrole policjantów, które rozpoczęły się już 31 października i potrwają do 3 listopada. Należy pamiętać, że w tych dniach również na Śląsku Cieszyńskim w okolicach cmentarzy następuje zmiana organizacji ruchu.

Cieszyn: Jak co rok został przeorganizowany ruch w rejonie Cmentarza Komunalnego przy ulicy Katowickiej. Zmiany zostały wprowadzone już od 29 października i potrwają do 3 listopada. W tym okresie wyłączony jest jeden pas ruchu, biegnący wzdłuż ogrodzenia największej cieszyńskiej nekropolii. Tradycyjnie będą mogły tam mogły parkować pojazdy osób odwiedzających groby. Można też korzystać z darmowego parkingu, który znajduje się od strony północnej Cmentarza Komunalnego (wjazd przez łąkę od ulicy Katowickiej). Na parking przeznaczona została górna część targowiska przemysłowego przy ulicy Katowickiej. Miejsce to jest odpowiednio oznakowane.

Kursy autobusów Komunikacji Miejskiej w Cieszynie, w okresie od 1do 3 listopada 2019r.
W dniu 1 listopada uruchomione zostaną dodatkowe kursy wahadłowe autobusów pomiędzy Cmentarzem Centralnym (osiedlem Piastowskim) a Os. Podgórze.

 • 1 listopada 2019r. – jak w niedziele i święta + dodatkowe kursy wahadłowe
 • 2 listopada 2019r. – jak w soboty
 • 3 listopada 2019r. – jak w niedziele i święta

  Skoczów: Zmiany w ruchu kołowym wprowadzone zostały w Skoczowie. Taki ruch obowiązywał już w poprzednich latach. Wprowadzony jest od 1 listopada w godzinach 7.00 – 21.00. Na ulicy Cieszyńskiej, od skrzyżowania z ulicą Kossak-Szatkowskiej do skrzyżowania z ulicą Gołęszyców, ruch odbywać się będzie jednokierunkowo. Jadąc od strony Cieszyna w kierunku centrum należy korzystać z objazdu ulicami Gołęszyców, Górny Bór, Mickiewicza do ronda na ulicy Objazdowej. Wzdłuż ogrodzenia cmentarza wyznaczone są miejsca parkingowe po obu stronach ulicy Cieszyńskiej.

  Strumień: Podobnie jak w poprzednich latach, w okresie Wszystkich Świętych wprowadzony został ruch jednokierunkowy na ulicy 1 Maja, od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ulicą Pawłowicką. W związku z tym na samej ulicy 1 Maja, będzie możliwość zaparkowania pojazdów tylko po jednej stronie drogi. Dla odwiedzających groby na pobliskim cmentarzu udostępniono parking przy dawnym gimnazjum.

  W innych gminach Śląska Cieszyńskiego nie ma planowych zmian w organizacji ruchu. W tych dniach wzmożono również patrole Policji i Straży Miejskiej. Służby porządkowe kierują do mieszkańców apel o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do przepisów.

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama